آیت الله یزدی؛ پایدار در دفاع از اسلام ناب محمدی

آیت الله محسن اراکی عضو شورای عالی حوزه های علمیه در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، رحلت آیت الله محمد یزدی رییس فقید جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تسلیت گفته و با بیان اینکه آیت الله یزدی به تمام معنا خودشان را وقت دین کرده و در راه دفاع از دین پایداری داشتند، عنوان نمودند: ایشان همچنین تألیفات بسیار خوبی داشتند؛ «فقه القرآن» ایشان از برجسته ترین مکتوبات فقهی در عرصه فقه القرآن است و حضور ایشان در شورای نگهبان طی ده ها سال، حضور بسیار پربرکت و اثرگذاری بود.
ایشان در ادامه افزودند: آیت الله یزدی در دفاع از حق نسبت به هیچ چیزی ملاحظه و هراس نداشت، و در دفاع از حق و معیارهای الهی و اسلام ناب محمدی بسیار پایدار بود. همچنین حضور ایشان در دوره ریاست قوه قضاییه بسیار اثرگذار و قاطع بود؛ در دوره ریاست ایشان در قوه قضاییه کارهای بسیار ارزشمندی انجام گرفت و فضای این قوه نیز بسیار سالم و مملو از تعهد نسبت به حقوق الهی و حقوق مردم بود.
آیت الله اراکی با اشاره به حضور ایشان در ریاست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، خاطر نشان ساختند: این حضور، نقش این نهاد را اثرگذارتر ساخت؛ ایشان در حمایت از انقلاب، تحکیم مبانی انقلاب و تحکیم مبانی خط امام(ره) و تحقق مطالبات امام خامنه ای تلاش های مجاهدانه ای داشتند؛ در همه این عرصه ها مدیریت ایشان نسبت به جامعه مدرسین بسیار نقش آفرین و مبارک بود.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان اینکه در زمینه شخصیت اخلاقی آیت الله یزدی سخن فراوان است، عنوان نمودند: زهد، اعراض از دنیا، عدم تعلق به عناوین، عدم تعلق به وابستگی های دنیایی و صرف همه عمر در راه خیر از جمله ویژگی های بارز ایشان است؛ خانه ایشان که تنها خانه ای است که از دنیا در اختیار ایشان بود را نیز وقف حوزه علمیه و امور علوم دینی و مکتب اهل بیت(ع) کردند. آیت الله یزدی مجموعه ای از ارزش های متعالی بود، و ویژگی اخلاص و دنیاگریزی این عالم برجسته در میان همه خصلت هایی که داشت، برجسته تر بود.
آیت الله اراکی بصیرت مثال زدنی آیت الله یزدی را مورد توجه قرار داده افزودند: ایشان با توجه به دنیاگریزی که داشتند، هیچ اثری از دنیاطلبی و جاه طلبی و امثال این موارد در رفتارشان وجود نداشت. آیت الله یزدی تا آخر عمر به عنوان خدمتگزار بزرگ اسلام، مردم و انقلاب به تلاش خود ادامه دادند و تا جایی که توان داشتند در خدمت آرمان ها و ارزش های والای اسلام قرار گرفته بودند.
/۸۴۱/ت۳۰۲/ب۱

آدرس خبر: rasanews.ir/002oJc  و rasanews.ir/002oKq

دکمه بازگشت به بالا