آرشیو اخبارتقریبیجدیدترین اخبار

سخنرانی آیت‌الله اراکی در اختتامیه سی و دومین کنفرانس وحدت

برنامه اختتامیه این اجلاس عصر امروز دوشنبه پنجم اذر ماه با حضور میهمانان داخلی و خارجی در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.


تاریخ: دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷

آیت الله اراکی:
رسانه جامع تقریبی راه‌اندازی می‌شود/تمام پیشنهادات مطروح در اجلاس تبدیل به برنامه می‌شود.


به گزارش خبرنگار ستاد خبری سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، برنامه اختتامیه این اجلاس عصر امروز دوشنبه پنجم آذر ماه با حضور میهمانان داخلی و خارجی در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.
آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در مراسم اختتامیه این اجلاس، ضمن تشکر از میهمانان به‌دلیل حضور در این اجلاس بین‌المللی به ارائه پیشنهادات مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: این پیشنهادهای مطرح شده قطعا پیگیری و تبدیل به برنامه می‌شود.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در همین زمینه به سابقه این امر اشاره کرد و گفت: بسیاری از پیشنهادات قبلی که در اجلاس وحدت مطرح شده بود، اجرایی شده است.
وی در همین زمینه به راه‌اندازی و تشکیل اتحادیه‌های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اشاره کرد.
آیت‌الله اراکی همچنین از راه‌اندازی یک رسانه جامع تقریبی خبر داد و گفت: ما در آستانه آن هستیم که یک رسانه تقریبی راه اندازی کنیم.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن اشاره به بیانیه پایانی این اجلاس گفت: بیانیه پایانی اجلاس وحدت متشکل از پیشنهادات خود مهمانان است.
وی افزود: اجتماع ما در این کنفرانس نشان دهنده شکست معامله قرن است و شکست آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
آیت الله اراکی ادامه داد: من از همه ارگانها و سازمانهایی که در برگزاری این کنفرانس نقشی داشتند تقدیر و تشکر میکنم.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: همچنین صمیمانه از رهبر معظم انقلاب و کسانیکه در دفتر ایشان کار میکنند سپاسگزارم.
آیت الله اراکی اظهار کرد: از ریاست محترم جمهور و ریاست مجلس شورای اسلامی که با حضور خود ما را خوشحال کردند نیر تقدیر و تشکر میکنم.
وی ادامه داد: از وزارت خارجه ، استانداری، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، فرودگاه، همکاران سالنهای اجلاس سران کشورهای اسلامی و مرکز همایش های صدا و سیما و سایر نهادهایی که در این زمینه ما را یاری دادند تشکر میکنم.
آیت الله اراکی افزود: تشکری ویژه از نیروهای مجمع تقریب مذاهب اسلامی دارم که در این مدت به صورت شبانه روز مشغول بودند.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب عنوان کرد: این کار بسیار سنگین و بزرگی بود. از همه کارمندان مجمع تقریب که بعضا شبی دو ساعت هم نخوابیدند تشکر میکنم و دست آنها را می بوسم
وی تاکید کرد: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حتما حمایت از شهدای راهپیمایی بازگشت را بر عهده میگیرد و به این وظیفه عمل میکند چراکه ما آنها را ذی حق در همه جوامع اسلامی میدانیم.
آیت الله اراکی ادامه داد: نعمات خداوند به مسلمانان به خاطر رشادت چنین عزیزانی در سرتاسر جهان اسلام است و امیدواریم روزی شاهد آزادی فلسطین اشغالی باشیم.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب در پایان یاد و خاطره شهید طه المدانی از یمن، شهید شیخ البوتی، شهید آیت الله سیدمحمد باقر حکیم، شیخ سمیع الحق در پاکستان که از شهدای تقریبی و قربانی تکفیر شدند.


 

اهدای عبای “مادر مقاومت” به آیت‌الله اراکی
در مراسم اختتامیه سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت فاطمه مغنیه با اهدای عبای مادر مقاومت به آیت‌الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از تلاش‌های تقریبی وی تقدیر کرد.

نکوداشت بنیانگذار جنبش مقاومت اسلامی
نکوداشت شخصیت های تقریبی یکی از برنامه های اختتامیه کنفرانس بین المللی وحدت بود که طی آن از خدمات شهید احمد یاسین بنیانگذار حماس تقدیر به عمل آمد.
شهید فتحی شقاقی، شهیده رزان نجار، روژه گارودی، جعفر عبدالسلام و عفاف الحکیم از دیگر شخصیت هایی بودند که در این بخش مورد تقدیر قرار گرفتند.

کتاب های تقریبی با موضوع مقاومت رونمایی شد
مراسم رونمایی از کتاب های تقریبی مرتبط با محور مقاومت با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
از جمله برنامه های این مراسم می توان به برنامه رونمایی از کتاب های تقریبی با رویکرد محور مقاومت اشاره کرد؛ از جمله کتاب هایی که در این مراسم رونمایی شد می توان به کتاب تاریخ القرآن و مقاومت اسلامی از منظر امام خامنه ای، اشاره کرد.

گفتنی است؛ سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی اول آذرماه با سخنرانی رئیس جمهور در سالن اجلاس سران آغاز شد و امشب به کار خود پایان داد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه