آرشیو اخبارفرهنگی - اجتماعی

مسجد لولاگر توسط آیت الله اراکی افتتاح شد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه ما شیعیان طرح روشن برای جامعه بشریت داریم و رهبر آینده بشر برای ما روشن است، گفت: در دولت امام زمان (عج) حق از باطل کاملاً جدا خواهد شد و از این رو دیگر هیچ منافقی در این دولت مهدوی وجود نخواهد داشت.


تاریخ: ۲7 فروردين ۱۳۹۸

آیت‌الله اراکی:
مسجد الاقصی خانه امام زمان (عج) است/ در دولت حضرت مهدی(عج) حق از باطل کاملاً جدا خواهد شد


آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در مراسم افتتاحیه شبستان مسجد لولاگر اظهار داشت: بنده در دو مورد بحث می کنم که بحث اول، پیرامون جایگاه مسجد است؛ مسجد خانه امام است و نباید بدون طهارت داخل آن شد چراکه خانه امام خانه تطهیر است.

آیت الله اراکی افزود: این آیه کریمه تطهیر إِنَّما يُريدُ اللَّهُ لِيُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَيْتِ وَ يُطَهِّرَکُمْ تَطْهيراً که میفرماید ای اهل بیت خدا مقرر کرده است که بطور قطع شما را از هرگونه زشتی و پلشتی کاملا تطهیر کند. 
 

 وی در ادامه گفت: آیات قرآن آیات زندگی است و این برای قرن‌ها و برای کل جامعه است و این قانون در حقیقت قانون تطهیر جامعه است و جامعه بشر باید تطهیر شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهبی اسلامی تصریح کرد: خداوند متعال می‌فرماید ما راه‌کار و شیوه کاری برای ایجاد جامعه پاک را از خانه مرکزی آغاز کردیم و از این رو در سیستم اجتماعی قرآن کریم آن را تعریف می‌کند. 

وی در ادامه بیان کرد: خداوند می فرماید که يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ ای کسانی که ایمان آورده اید پاسخ مثبت به این برنامه حیات بخش دهید.

آیت الله اراکی تصریح کرد: رسول اکرم پیک و دعوت کننده از طرف خداوند است و قرآن کریم دعوت نامه است لذا خداوند رسول اکرم را پیک خود قرار داده است اما این دعوت ساز و کار می‌خواهد و برای اینکه بتوان آن را استجابت کرد باید اول پاک شود چراکه این حضور مقدس است.
 

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب  اسلامی با بیان اینکه یک سلول تشکیل دهنده یک پیکر است تصریح کرد: یک سلول مرکزی وجود دارد که همان اهل بیت(ع) و حضرت محمد(ص) است؛ در واقع این سلول مرکزی که قرآن می‌فرماید “انما يريد الله ليذهب عنكم الرجس” همین است. 

آیت الله اراکی گفت: بزرگترین و نخست ترین والد وجود مقدس پیامبر اکرم (ص) محمد رسول الله است و از این مولودهای پاک یک جامعه‌های پاک تولید می‌شود.

وی گفت: آنهایی که امروز با شتاب و با اشتیاق به کمک سیل زدگان می‌روند و در این گل و لای  به یاری این سیل زده‌ها می‌پیوندند این یک رگه‌ای از پاکی این خانه است چراکه آنها خودشان را در این مساجد پاک و بی آلایش کرده‌اند.
 

آیت الله اراکی ادامه داد: مسجد الحرام خانه مرکزی است و ما چهار خانه مرکزی داریم؛ مسجدالحرام، مسجد النبی، مسجد کوفه و مسجد الاقصی؛ مسجد الحرام آغاز این حرکت اسلامی و خانه رسول‌الله است و مسجد کوفه خانه امیر المونین(ع) است و مسجد الاقصی خانه امام زمان (عج) است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب افزود: ما در آستانه میلاد حضرت مهدی (عج) هستیم،لذا ما شیعیان طرح روشن برای جامعه بشریت داریم و رهبر آینده بشر برای ما روشن است. 

« جامعه امام زمان (عج) با همه حرکات پیشین حتی با زمان رسول اکرم و ائمه متفاوت است لذا در این جنبش هیچ منافقی از تیغ امام زمان(عج) جان سالم به در نخواهد برد.»

وی با اشاره به دولت امام زمان (عج) تاکید کرد: در دولت امام زمان (عج) حق از باطل کاملاً جدا خواهد شد و از این رو دیگر هیچ منافقی در این دولت مهدوی وجود نخواهد داشت. 

انتهای پیام/