آرشیو اخباربین المللپیام ها و بیانیه ها

آیت الله اراکی خطاب به مقامات بحرینی: شعله ور کردن درگیریهای فرقه ای به نفعتان نیست

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه ای، اعدام جوانان بحرینی به دست آل خلیفه را محکوم کرد و در مورد شعله ور کردن درگیریهای فرقه ای هشدار داد.


تاریخ: ۸ مرداد ۱۳۹۸

آیت الله اراکی خطاب به مقامات بحرینی؛
شعله ور کردن درگیریهای فرقه ای به نفعتان نیست


به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، آیت الله اراکی دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در بیانیه ای ضمن محکومیت اعدام جوانان بحرینی به اتهام های سیاسی، تأکید کرد که برانگیختن درگیریهای طایفه ای به نفع بحرین و منطقه نیست؛ متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحيم
“وسيعلمُ الذين ظَلَموا أيَّ مُنْقَلَبٍ ينقلبون”

مقامات بحرینی به عملیاتهای جدید اعدام روی آورده و هیچ توجهی به هشدارهای سازمان ملل و نهادهای حقوق بشر بین المللی و آزادگان جهان برای توقف این عملیات ناجوانمردانه و ظالمانه ندارند.

تمامی محافل بین المللی و داخلی قبول دارند که این اعدام ها بر اساس انگیزه های طایفه ای و فرقه گرایانه صورت می گیرد که قبلا نیز با موجی از مواضع خصمانه نسبت به پیروان مدرسه اهل بیت(ع) در بحرین همراه بوده است.

شکی نیست که برانگیزاندن درگیریهای طایفه ای، ابدا به نفع بحرین و منطقه نیست و مصلحت نیست بحرین کاری کند که سلامت و امنیت و انسجام بافت اجتماعی خود را تهدید کند، اما شواهد نشان می دهد که مقامات بحرینی از دیرباز تسلیم دیکته های رژیم صهیونیستی شده اند که نمونه آشکار آن عادی سازی روابط با این رژیم اشغالگر و تملق گویی آن است، که اینها با منافع بحرین و منطقه در تناقض است.

ما به شدت این عملیاتهای ظالمانه را محکوم می کنیم و همصدا با تمام آزادگان جهان از مقامات بحرینی می خواهیم، دست از کشتار شهروندان این کشور بردارند و در دام آمریکا و رژیم صهیونیستی نیفتند که آنها خیر ملتها و دولتهای منطقه را نمی خواهند.

در پایان خطاب به تمام ظالمان و خضوع کنندگان در برابر تروریسیم صهیونیست می گویم «اِن لم یکن لکم دین و کنتم لا تخافون المعاد و كنتم عربا كما تزعمون کونوا احراراً فی دنیا کم». اگر دین ندارید و از معاد نمی‌ترسید، حال که فکر می کنید عرب هستید، پس در دنیایتان آزاده باشید».

آیت الله اراکی
دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی


بستن