آرشیو اخبارفرهنگی - اجتماعی

حضور آیت الله اراکی در فرمانداری دشت آزادگان و دیدار با فرماندار این شهرستان

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به لزوم ساخت دوباره خوزستان، گفت: پس از برطرف شدن معضل سیل مشکل بیکاری جوانان را برطرف کنید.


تاریخ: ۲9 فروردين ۱۳۹۸

آیت الله اراکی:
پس از سیل مشکل اشتغال جوانان را برطرف کنید؛ سیل فرصتی برای ساخت دوباره خوزستان است


آیت‌الله محسن اراکی با حضور در فرمانداری دشت آزادگان و دیدار با فرماندار این شهرستان، با بیان اینکه یکی از اهداف ما از سفر به خوزستان حضور در جمع مردم و تشکر از مجموعه زحمت کش نیروهای کمک رسان به آنها است، اظهارداشت: کار شما نزد خدای متعال منزلت بسیاری دارد. ما در روایات داریم که گاهی یک عمل به اندازه همه اعمال خیر و نیک عمر یک انسان بوده کار خیر دیگر بوده و برای دنیا و آخرت او کافی است.

وی افزود: اکنون این فرصت ها نصیب شما شده تا با اعمال خیر خود توشه‌ای مطمئن برای آخرت داشته باشید.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب ادامه داد: خدمت به سیل زدگان و مناطق سیل زده از اعمال خیر و خالصی است که با یک عمر کار خیر کردن برابر است.

آیت‌الله اراکی عنوان کرد: برخی از کارها اخلاص آفرین است و سرانجام کار افراد در آن به اخلاص کشیده می‌شود. از فرصت بدست آمده برای خدمت به مردم استفاده کنید و بدانید تدبیر دست خداست.

وی تصریح کرد: گاهی ما به اشتباه فکر می‌کنیم تدبیر دست ما است اما این خداوند است که با تدبیر خویش گره ها را باز می‌کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با بیان اینکه این سیل عظیم می تواند تبدیل به برکت و خیر برای این استان شود، گفت: مسئولان از فرصت سیل باید برای بازسازی خوزستان و رفع اشتغال جوانان استفاده کنند.

آیت الله اراکی تصریح کرد: کار اساسی بعد از سیل برطرف کردن اشتغال است و جا دارد عده‌ای خود را خرج این کار کنند تا یک نفر هم بیکار در خوزستان نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه بیشتر صنایع بزرگ کشور در خوزستان است، افزود: در استانی که کشاورزی، آب، زمین حاصلخیز، نفت گاز و فولاد دارد و بهترین درگاه های تجارت با خارج در آن است چرا بیکاری در آن بیداد می‌کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم