آرشیو اخباربین المللتقریبی

آیت‌الله اراکی با نخست وزیر عراق دیدار کرد

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

 تاریخ: 9 فروردین ۱۳۹8


آیت‌الله اراکی با نخست وزیر عراق دیدار کرد/ تاکید بر ضرورت تقویت فعالیت‌های تقریبی در عراق

آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دیدار با عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق ضمن تبریک به دلیل انتخاب شایسته وی به عنوان نخست وزیر کشور برادر عراق و حسن نظر مرجعیت عراق نسبت به وی و آرزوی توفیقات روزافزون برای عادل عبدالمهدی در مصدر این مسئولیت سنگین برای خدمت به مردم شریف عراق و برطرف کردن مشکلات در زمینه های اقتصادی و خدمات رسانی، در چند محور به گفت‌وگو پرداختند.

 آیت الله اراکی از نخست وزیر عراق به جهت تسهیل در امر زیارت زوار ایرانی در رفع مبلغ ویزای عراق و برشمردن آن به عنوان گامی مهم و اساسی در یک دست کردن و ایجاد وحدت بیشتر بین دو ملت ایران و عراق تشکر نمود.

در ادامه گفت وگو تاکید طرفین بر ضرورت تقویت فعالیت های تقریبی در عراق و تشکر نخست وزیر عراق از فعالیتهای مؤثر نمایندگی مجمع تقریب در مناطق مختلف عراق به ویژه مناطق اهل سنت عراق صورت گرفت.

همچنین استقبال نخست وزیر عراق از پیشنهاد آیت الله اراکی، جهت تاسیس شعبه دانشگاه مذاهب اسلامی در عراق ،در جهت تربیت فرهیختگان و مبلغین تقریبی به منظور آشنایی هر چه بیشتر مذاهب اسلامی با آراء و فتاوای مذاهب گوناگون، صورت پذیرفت.

در پایان ارائه گزارشی از عملکرد نمایندگی مجمع تقریب در عراق توسط حضرت حجة الاسلام والمسلمین سید کاظم جابری نماینده مجمع تقریب در عراق و اعلام موافقت نخست وزیری جهت ارائه خدمات و مساعدت های گوناگون در جهت هماهنگی هرچه بیشتر با نمایندگی مجمع تقریب و نیز رفع نیازها و مشکلات این نمایندگی در عراق صورت گرفت.

انتهای پیام/*

نوشته های مشابه