آرشیو اخبارتقریبی

سخنرانی آیت الله اراکی در نشست هیات علمی سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه از همه نهادها انتظار کمک و پیشنهاد در هفته وحدت را داریم، گفت: در شرایط اعمال فشار اقتصادی و فرهنگی بی سابقه علیه جمهوری برگزاری مراسم هفته وحدت باید پاتکی علیه تبلیغات دشمنان باشد.

تاریخ: سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷

جزئیات برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی/ مراسم هفته وحدت پاتک به تبلیغات بی سابقه دشمن است

آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست هیات علمی سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که ظهر امروز سه شنبه ۱۹ تیرماه در مجمع تقریب مذاهب برگزار شد، حضور یافت.
 
آیت الله اراکی در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه محور این کنفرانس مساله فلسطین است، اظهار داشت: امسال به دلیل همزمانی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، کنفرانس وحدت نیز از ویژگی خاصی برخوردار است و از این رو کمیته ویژه بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب در مجمع تشکیل شده است.
 
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: نهادهایی امثال سازمان فرهنگ و ارتباطات و اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی اگر در این عرصه تولیداتی دارند به مجمع تقریب کمک کرده و پیشنهادات خود را درباره چهلمین سالگرد انقلاب و گزارش پیرامون دستاوردها به ما منتقل کنند.
 
وی تصریح کرد: ما این کنفرانس را در هفته وحدت برگزار میکنیم و انتظار داریم سایر نهادها نیز از جمله مراکز محلی در سراسر کشور در ترویج جشن های مربوط به میلاد پیامبر اکرم که ترویج وحدت مسلمین است، مشارکت کنند.
 
آیت الله اراکی اعلام کرد: مجمع تقریب در کنار برگزاری کنفرانس وحدت، جشن میلاد پیامبر در تهران را نیز بر عهده دارد.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همچنین افزود: مناسب است در این زمینه نهادها و سازمان های ذی ربط با مشارکت مردم این برنامه را در استانها مختلف داشته باشند؛ البته برگزاری شب شعر نیز از دیگر برنامه های ما برای میلاد پیامبر اکرم اسلام خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه از همه نهادها انتظار کمک و پیشنهاد در هفته وحدت را داریم، گفت: در شرایط اعمال فشار اقتصادی و فرهنگی بی سابقه علیه جمهوری برگزاری مراسم هفته وحدت باید پاتکی علیه تبلیغات دشمنان باشد.

بستن