دین و اندیشه

حدیث تقریب| عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی پدیده بسیار خطرناکی است

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی معتقد است عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی پدیده بسیار خطرناکی است که پیامدهای آن عمدتاً متوجه، دولتهای کشورهای تحت سلطه استعمار خواهد بود.

تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷

آیت الله محسن اراکی:
حدیث تقریب| عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی پدیده بسیار خطرناکی است


در ادامه سلسله یادداشت‌های آیت‌الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با عنوان حدیث تقریب، این بار موضوع همگرایی واقعی از سوی دبیرکل مجمع تقریب مورد تحلیل قرار گرفته است. این یادداشت در ادامه آمده است:

پس از تلاش‌های اخیر انجام شده در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و پس از کنفرانس ورشو، بدون شک همگرایی واقعی در جهان عرب و اسلام آشکار شده است؛ نیروهای استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا و اسرائیل، سعی بر تفرقه بین مسلمانان اعم از شیعه و سنی و نشان دادن درگیریهای موجود در عراق، سوریه، یمن و … به عنوان درگیریهای بین شیعه و سنی داشتند، آنها همچنین تلاش کردند تا بگویند جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از شیعیان و کشتار اهل سنت از مرزهای خود فراتر رفته است؛ تمام این شایعات شب و روز توسط رسانه‌های مزدور و به منظور سرپوش گذاشتن بر همگرایی واقعی در میدان جهان اسلام اعلام می‌شود.

به وضوح برای ناظرین رویدادهای خبری روشن شده است که مقابله امروز جهان، مقابله بین جبهه مقاومت و جبهه تسلیم در برابر اراده آمریکا و صهیونیزم است.

رویدادهای اخیر یعنی تلاش‌های صورت گرفته در راستای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و تبلور آن در کنفرانس ورشو، تأکیدی بر این است که آمریکا و رژیم صهیونیستی نتوانستند در طائفه‌ای جلوه دادن درگیریهای منطقه موفق شوند؛ آنها مجبور شدند، پرده نفاق را از چهره منطقه بردارند و اعلام کنند که قادر هستند، بسیاری از دولت‌های منطقه را به اتخاذ مواضع خصمانه در برابر جبهه مقاومت وادار کنند و بر ایجاد دشمنی و خصومت در مقابل کشورهای جبهه‌ها مقاومت و در رأس آن ایران متمرکز شوند.

عادی سازی روابط پدیده بسیار خطرناکی است که پیامدهای آن عمدتاً متوجه، دولتهای خاضع و تحت سلطه استعمار خواهد بود، چرا که آنها را از مردمشان جدا خواهد کرد؛ حال آنکه کشورهای عربی و اسلامی نمی‌توانند در ظرف منافع آمریکا و اسرائیل ذوب شوند و نمی‌توان با خبرهای دروغین یا برگزاری کنفرانسی خصمانه با رویکرد ضد مقاومت و یا با تلاش برای نشر فرهنگ عقب ماندگی در بین جوانانشان، آنها را شکست داد.

خطر پدیده عادی سازی روابط تا جایی پیش رفته است که یک اسرائیلی با زبان عربی، مردم ملت‌های عربی را مورد خطاب قرار می‌دهد و می‌گوید «ما به شما کاری نداریم، شما دشمنان اسرائیل هستید، پس بر دشمنی خود باقی بمانید، مواضع و آرای شما برای ما ارزشی ندارد، آنچه مهم است، این است که ما با حکام و فرمانبرداران شما روابطی صادقانه و محکم داریم».

این سخن، به این معنی است که دشمن، نمی‌تواند احساس خشم ملت‌های عربی و اسلامی نسبت به رژیم صهیونیستی را پنهان کند و به همین خاطر خود را با دوستی خاضعین و کرنش کنندگانش، آرام می‌کند.

خشم ملت‌ها در برابر عادی سازی روابط، نیرنگ آمریکا و رژیم صهیونیستی در برابر جبهه مقاومت را به شکست می‌کشاند، جامعه بین الملل هم در برابر آنچه آمریکا و رژیم صهیونیستی به آن دیکته می‌کند، تسلیم نخواهد شد که این امر را در شکست کنفرانس ورشو و تصریحات نادمانه برخی از شرکت کنندگان در این کنفرانس و همچنین عکس العمل گسترده مردمی در شبکه‌های اجتماعی نسبت به برگزاری آن شاهد بودیم.

راه از بیراه مشخص شده است و بر هیچ کس پوشیده نیست که آنچه در عراق و سوریه و یمن و بحرین و لبنان در حال روی دادن است، مواجهه قاطع بین حامیان احیای مقاومت و طرفداران شکست محور آمریکایی – صهیونیستی است که بر طبل ترس و گرسنگی و جنگ روانی می‌کوبند.

ملت‌ها و مؤسسات دینی و فرهنگی و علمی، باید صدای خود را برای عدم شکست و بالابردن روحیه مقاومت و زندگی، در امت اسلامی بیشتر بالا ببرند؛ ما منتظریم الازهر شریف، صدای اسلام محمدی متمدن را در برابر صدای اسلام دروغین، بدوی، عقب مانده، شکست خورده و منافق بالا ببرد.

شرایط کنونی، شرایط بسیار حساسی است و هرگونه کوتاهی و قصور، خدایی نکرده ممکن است، پیامدهای ناخوشایندی برای حاکمان و مردمان کل منطقه به دنبال داشته باشد.

از دیدگاه تقریبی، حاکمان و مؤسسات رسمی و مردمی جهان اسلام را دعوت می‌کنیم تا دست از تلاش برای جدایی مردم از دولتها، تحریک مردم علیه جبهه مقاومت به اسم طایفه گری، همچنین تغییر آرای عمومی جهان نسبت به جمهوری اسلامی به اسم گسترش تشیع و دیگر اقداماتی که در راستای سرپوش گذاشتن بر همگرایی واقعی امت اسلام انجام می‌شود، بردارند؛ چرا که با این کار خود، گویی همگرایی بین مقاومت و دشمنان مقاومت و یا خدایی نکرده همگرایی بین مرگ و زندگی امت را به تصویر می کشند؛ از آنها می‌خواهیم که با عزم و اراده قوی و با صدایی که دشمنان خود و رسول خدا (ص) را بترساند، ندای احیای الهی را سر دهند که «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَجِیبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاکُم لِمَا یُحْیِیکُمْ).

انتهای پیام/

بستن