آرشیو اخبارتقریبیجدیدترین اخبارسی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی

نشست خبری آیت الله اراکی با اصحاب رسانه برگزار شد

نشست خبری آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اصحاب رسانه پیرامون برگزاری سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی برگزار شد.


تاریخ: یک شنبه  ۱۹ آبان ۱۳۹۸

نشست خبری آیت الله اراکی با اصحاب رسانه برگزار شد/برگزاری کنفرانس وحدت در شرایط تحریم ایران، نشان دهنده بی اثر بودن این تحریمهاست


نشست خبری آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اصحاب رسانه پیرامون برگزاری سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی  قبل از ظهر امروز برگزار شد.

آیت الله اراکی در این نشست خبری ضمن، عرض تبریک به مناسبت ایام هفته وحدت اظهار داشت: امروز در آستانه برگزاری  سی و سومین کنفرانس وحدت متوانیم ادعا کنیم که در مسیر  وحدت کلان، جریانهای وحدتگرا با رهبری مقام معظم رهبری جریان پیروز است.

وی افزود: امروز میتوانم ادعا کنیم که ایران که مرکز اصلی وحدت در جهان اسلام است، با تلاشهای همه نهادها از جمله مجمع تقریب موفق شد در برابر جریان تکفیر پیروز میدان باشد‌؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما آمریکا را به گوشه رینگ می بریم، ایران کل جریان تکفیر را از رینگ خارج کرد.

دبیر کل مجمع تقریب اظهار داشت: امروز گفتمان تکفیر یک گفتمان شکست خورده است و این دستاورد بزرگی برای ماست، دستاور دیگر این که ما توانستیم، گفتمان وحدت را به عنوان یک گفتمان عملیاتی در جهان گسترش دهیم و  امروز در سراسر جهان اسلام جریان وحدت یک جریان عینی و میدانی و با استقامت است.

وی تصریح کرد: اگر اجازه می دادند جوانان جهان اسلام و جوانان جبهه مقاومت را در مکه جمع کنیم، مسلما دهها میلیون جوان در آنجا گرد هم می آمدند و مقاومت را فریاد می زدند و جان و مال خود را در راه دفاع از فلسطین فدا می کردند و این بهترین نشانه پیروزی جریان وحدت گرا است.

آیت الله اراکی اظهار کرد: کنفرانس سی و سوم، نمادی از حضور جریان وحدت در سراسر جهان است، از همه اقشار جوامع اسلامی در این کنفرانس نماینده داریم و بخش عظیمی از شرکت کنندگان از قشر جوان هستند.

وی خاطر نشان کرد: تشکیل و برپایی کنفرانس وحدت در شرایط تحریم سختی که جبهه استکبار بر جمهوری اسلامی اعمال کرده است، اثبات می کند که این تحریم بی اثر است و نتوانسته است، جمهوری اسلامی را به انزوا بکشاند.

آیت الله اراکی با اشاره به تمایل بیشتر میهمانان برای حضور در کنفرانس سی و سوم تصریح کرد: حضور ۳۵۰ نفر از  شخصیتهای سیاسی برجسته و دیگر اقشار از حدود ۹۰ کشور جهان در کنفرانس وحدت،نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران مرکزیت وحدت در جهان است.

در ادامه محمد دلبری معاون اجرایی و برنامه ریزی مجمع جهانی تقریب مذاهب و رئیس ستاد اجرایی سی و سومین کنفرانس وحدت به تشریح برنامه های این کنفرانس و کمیسیونها و نشستهای تخصصی آن پرداخت و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

وی اظهار کرد: امروز برگزاری کنفرانس وحدت که با درایتهای مقام معظم رهبری و آیت الله اراکی دبیر کل مجمع تقریب، اثر بخشی خوبی داشته است، بیش از پیش ضرورت دارد، چرا که دشمن مکرهای زیادی را علیه ما به کار گرفته است و می گیرد.

دلبری با اشاره به شاخصهای خاص کنفرانس امسال نسبت به سالهای پیش، گفت: امسال بیش از ۶۰ مقاله مرتبط با فراخوان به دست کمیته ارزیابی کنفرانس رسیده است که این مقالات با مجوز وزارت علوم در نشریات علمی و  پژوهشی چاپ خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی کنفرانس تصریح کرد:ویژگی دیگر کنفرانس سی و سوم روز شمار هفته وحدت بود که از روز شنبه آغاز شده است و هر روز برنامه های خاص خود را دارد.

وی با اشاره به برگزاری ۱۶ نشست تخصصی و نشستهای اتحادیه ها در کنفرانس وحدت امسال، اظهار کرد: ویژگی شاخص کمیسیونهای امسال توجه ویژه به جوانان به خصوص جوانان حوزه مقاومت و پرداختن به بیانیه گام دوم انقلاب است.

دلبری، تقدیر از شخصیتهای تقریبی، نشستهای بانوان تقریبی، رونمایی از آثار هنری تقریبی  و ‌‌‌…را از دیگر برنامه های کنفرانس امسال عنوان کرد‌.

وی خاطر نشان کرد که علی رغم محدودیتهای موجود، امسال تمایل میهمانان برای حضور در کنفرانس افزایش داشت، ما به ۱۱۰ کشور دعوتنامه فرستادیم که تا کنون بیش از  ۳۵۰  نفر از ۹۳ کشور برای حضور در این کنفرانس اعلام آمادگی کرده اند؛ همچنین ۲۵۰ نفر از علمای اهل سنت کشور نیز در این کنفرانس حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

بستن