آرشیو اخبارجدیدترین اخبارفرهنگی - اجتماعیگفتگو و نشست

ولایت فقیه در امتداد فرمانبری از خداوند است

به گزارش روابط عمومی دفتر آیت الله محسن اراکی، عضو شورای عالی حوزه های علمیه ، دوشنبه شب در جلسه بصیرتی که به مناسبت دهه فجر در مسجد چهارمردان قم برگزار شد، با تبریک ایام الله دهه فجر، این دهه مبارک را دهه تجلیات برجسته و جهان شمول نور خداوند بر شمردند و فرمودند : در پیروزی انقلاب اسلامی درس های بزرگی نهفته است، زیرا امام خمینی(ره) تنها در برابر استکبار جهانی برخاست و با تکیه بر قدرت لا یزال الهی و بر محور اسلام و ولایت انقلابی را به وجود آورد که جهان را تحت تأثیر خود قرار داده است.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: یکی از مهمترین آرزوهای ائمه اطهار(ع)، تشکیل حکومت اسلامی و شکل گرفتن لشکریان اسلام  بوده است. امروز توطئه های استکبار و تحریم های ظالمانه اقتصادی و هجمه های فرهنگی و اجتماعی، همه و همه نشانگر آن است که انقلاب اسلامی پدیده ای بسیار بزرگ است.

آیت الله اراکی با بیان اینکه جوانان بدانند سرانجام مسیر انقلاب، سربلندی است، ابراز کردند: ما از این که دشمنان علیه مان متحد می شوند و هر عنصر خبیث و پلیدی در جبهه مقابل مان قرار می گیرد، ایمانمان به حقانیت راهی که انتخاب کرده ایم بیشتر می شود؛ اگر آمریکا علیه مان توطئه نمی کرد باید نگران می شدیم.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به اینکه ملت ایران پیش از انقلاب، یک ملت ذلیل و حقیر دانسته می شد، مطرح کردند: امروز ملت سربلند ایران از عزیزترین ملت ها در جهان شناخته می شوند و مظلومان و محرومان با شنیدن نام ایرانیان شاد می شوند و آنها را الگوی خود قرار داده اند.

ایشان با بیان اینکه چشم امید همه مظلومان جهان به ایران اسلامی است، افزودند: انقلاب اسلامی دارای هویت برجسته ای است و علاوه بر آن هویت سازی نیز می کند؛ انقلاب اسلامی، جامعه ای الهی است که جز فرمان خداوند از فرمان کس دیگری اطاعت نمی کند.

آیت الله اراکی فرمودند: امروز حاکمیت هوای نفس بر جوامع غربی و ایادی آنها حکمفرمایی می کند. امروز حاکمیت هوای نفس است که ترامپ و صدام و امثالهم را ایجاد می کند و سبب بی عرضگی شیوخ عرب حاشیه خلیج فارس می شود؛ بی عرضگی آل سعود حرفی تبلیغاتی نیست، زیرا این بی عرضه ها به دشمن خودشان پول می دهند تا از آنها محافظت کند و در نهایت هم به آنها بگوید «گاو شیرده»؛ بی عرضگی آل سعود در جهان کنونی و معاصر نظیری ندارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جامعه ایمانی تنها از خداوند فرمانبری می کند، این فرمانبری را نخستین شاخصه جامعه ایمانی توصیف و بیان کرد: پیامبران و اولیای الهی آمده اند تا این شاخصه را به ما بیاموزند.

وی همراهی با اولیای الهی و دشمنی با دشمنان الهی را دومین شاخصه جامعه ایمانی دانست و عنوان داشت: امروز افتخار می کنیم که در جبهه امیرمؤمنان(ع) و حضرت صدیقه طاهره(س) قرار داشته و همراه طاغوت ها و آمریکای جنایتکار نیستیم؛ ما افتخار می کنیم که آمریکا با ما دشمن است.

آیت الله اراکی فرمودند: ولایت فقیه در امتداد فرمانبری از خداوند است و کسانی که ولایت فقیه را قبول ندارند در حقیقت از فرمان الهی می خواهند سر باز بزنند و از فرمان غیر خدا تبعیت کنند. البته در این راه نیز باید ثابت قدم بود و تزلزل برخی افراد واپسگرا و خسته از مقاومت نیز وجوددارد.

دکمه بازگشت به بالا