آرشیو اخبارتقریبی

آیت‌الله اراکی در کمیسیون جمعیت‌های تقریب‌نهاد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: راه مهم دست یابی به برتری اسلامی هم افزایی است و یکی از مسیرهای دستیابی به هم افزایی ایجاد تشکلهای تقریب نهاد است.


تاریخ : يکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷

آیت‌الله اراکی در کمیسیون جمعیت‌های تقریب‌نهاد:

یکی از راه‌های دستیابی به وحدت ایجاد تشکل‌های تقریب نهاد است


به گزارش خبرنگار ستاد خبری سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب و مذاهب با حضور در کمیسیون «نقش جمعیت های تقریب نهاد در اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت با حمایت از آرمان فلسطین» که عصر امروز یکشنبه چهارم آذرماه همزمان با دومین روز از سی و دومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در هتل آزادی تهران برگزار شد، اظهار کرد: یکی از راهکارهای نهادینه کردن وحدت تشکیل جمعیت های تقریب نهاد است.

وی ادامه داد: تقویت جوامع اسلامی، دفع شر دشمنان و تحقق آنچه که خداوند بر ما وظیفه قرار داده باید از اهداف تشکیل این جمعیت ها باشد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: این مسئله که مسلمانان باید برتر باشند یک عمل مستحب نیست بلکه وظیفه ای مهم است.

آیت الله اراکی تصریح کرد: در جهان اسلام باید در عرصه علمی به مرتبه برتری دست پیدا کنیم چنانچه در این زمینه وضعیت بسیار خوبی داریم.

وی تأکید کرد: باید از نظر اقتصادی برتر باشیم چنانچه دشمنان می خواهند ما در این زمینه از آنها عقب باشیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به منابع و امکانات گسترده ای که در اختیار کشورهای اسلامی است، اضافه کرد: 70 درصد انرژی جهان در اختیار کشورهای اسلامی است و از لحاظ نیروی انسانی که ابزار مهم اقتصادی است، کشورهای اسلامی وضعیت بسیار مطلوبی دارند.

آیت الله اراکی اظهار کرد: مهمترین آب راه های دنیا از جمله خلیج فارس و … در اختیار کشورهای اسلامی است؛ بنابراین با توجه به امکانات عظیمی که در اختیار داریم نباید جهان سوم خوانده شویم.

وی تأکید کرد: راه مهم دست یابی به برتری اسلامی هم افزایی است و یکی از مسیرهای دستیابی به هم افزایی ایجاد تشکلهای تقریب نهاد است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه