آرشیو اخبارتقریبیجدیدترین اخبارسی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی

کمیسیون حقوق ملت فلسطین در حقوق بین الملل و حقوق بشر برگزار شد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بر لزوم وحدت ملت فلسطین برای نابودی هرچه سریعتر رژیم صهیونیستی تأکید کرد.  


تاریخ: پنج شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸

آیت الله اراکی: اگر مردم فلسطین با یکدیگر متحد باشند قطعا اسرائیل نابود خواهد شد  


به گزارش خبرگزاری تقریب، آیت الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، عصر پنجشنبه ۲۳ آبان، در ادامه برگزاری سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، در کمیسیون «حقوق ملت فلسطین در حقوق بین الملل و حقوق بشر» شرکت کرد و به ایراد سخنرانی پرداخت.
 
آیت الله اراکی در این سخنان با اشاره به آیه اول سوره مبارکه اسراء که به سیر شبانه پیامبر گرامی اسلام(ص) از مسجد الحرام به مسجد الاقصی اشاره دارد، خاطرنشان کرد: منظور از این آیه برقراری حکومت نبوی در سراسر جهان است که آغاز آن از مسجد الحرام بوده است و تا زمانی که مسجد الاقصی و قدس شریف آزاد نشود، این حکومت نبوی برپا نخواهد شد.
 
وی ادامه داد: شروع سیر شبانه پیامبر اسلام(ص) از مسجد الحرام تا مسجد الاقصی به این معنا است که باید این حرکت تا برقراری حکومت واحد اسلامی ادامه پیدا کند.
 
وی افزود: بر اساس آیات قرآن زوال اسرائیل حتمی است و آنچه که این جریان را تحقق می بخشد، همت مقاومت و همه افراد امت اسلامی است.
 
اراکی در ادامه اظهار داشت: در این راستا جبهه مقاومتی باید شکل بگیرد که متشکل از همه مستضعفان جهان باشد و هیچ ابرقدرتی در آن وجود نداشته باشد. پابرهنگانی از کشورهای ایران، لبنان، فلسطین، یمن، سوریه، عراق و سایر کشورهای ستمدیده باید در این جبهه مقاومت حضور داشته باشند تا در برابر جبهه ظلم بتوانند ایستادگی کنند.
 
وی به مقایسه جبهه مقاومت با جبهه ظلم پرداخت و گفت: آنچه در این جبهه دیده می شود ایمان و اعتقاد است و آنچه که در جبهه ظلم وجود دارد هوای نفس است.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه پیروزی ملت فلسطین با استناد به آیات قرآن کریم حتمی است، بیان داشت: امروز ملت فلسطین باید متحد و یکپارچه باشند و همه گروه های مسلح به جبهه مقاومت بپیوندند. زیرا اگر اینگونه باشد، اسرائیل قطعاً نابود خواهد شد.
 
وی در پایان تأکید کرد: معامله قرن جز با وحدت فلسطینیان پاسخ داده نخواهد شد و امیدواریم اینگونه اجتماعات که برای مطرح کردن درخواست های فلسطینیان برپا شده است، مؤثر باشد.
 
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

بستن