آرشیو اخبارپیام ها و بیانیه هاجدیدترین اخبار

پیام تسلیت آیت الله محسن اراکی به مناسبت درگذشت سید جودت قزوینی

درپی درگذشت سید جودت قزوینی نویسنده و پژوهشگر دینی و مورخ و شاعر عراقی، آیت الله محسن اراکی با صدور پیامی درگذشت این پژوهشگر دینی را تسلیت گفت.


تاریخ: چهارشنبه ۲۰فروردین ۱۳۹۹

در این پیام آمده است:  

بسم الله الرحمن الرحیم

با حزن و اندوه فراوان، خبر رحلت برادر محبوب و اندیشمند ادیب‌مان، استاد گرانقدر، جناب آقای دکتر سید جودت قزوینی به اطلاع اینجانب رسید. خدای متعال، ایشان را غریق رحمت واسعه خود قرار دهد و در درجات عالیه بهشت خود منعّم بفرماید.

با رحلت این اندیشمند بزرگ، عراق و جهان اسلام، نامی برجسته از نام‌های بلند اندیشه، ادبیات، جهاد و ایمان را از دست داده است؛ شخصیتی کم‌نظیر در عصری که برجستگانِ بزرگِ جامعِ بین همت بلند، اندیشه گسترده، ادبیات فاخر، عظمت نفس، شرافت اصل و نسب خانوادگی، طهارت قلب و سلامت وجدان، کمتر به خود دیده است. برادر ما سید جودت، مثال بارزی از همه این برجستگی‌ها و غیر آنها بود و همین ویژگی‌ها او را شخصیتی ممتاز و نمونه‌ای کم‌نظیر از نمونه‌های مردان نادر روزگار قرار داده است.

فقدان این برادر محبوب و نزدیک به قلب و روحم بر من سنگین است. اینجانب، ضمن درخواست رضوان و رحمت خاصه الهی برای آن مغفور، به همه خاندان و خانواده مکرّمش – به ویژه، فرزند فاضل و صالح او – تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم خدای متعال به آنها صبر جمیل و اجر جزیل عنایت بفرماید.

محسن اراکی
۱۴ شعبان المعظم ۱۴۴۱ق
۲۰ فروردین ۱۳۹۹ش

انتهای پیام/ 

نوشته های مشابه

بستن