سخنرانی آیت الله اراکی در اختتامیه سیزدهمین همایش حکمت مطهر

آیت‌الله اراکی با بیان اینکه شهید مطهری نقش مهمی در تبیین اندیشه‌های اسلامی داشت بر ضرورت تبیین اندیشه های شهید مطهری در داخل و خارج کشور تاکید کرد.

تاریخ: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

آیت الله اراکی در همایش حکمت مطهر:
شهید مطهری نقش مهمی در تبیین اندیشه‌های اسلامی داشت/ تاکید بر ضرورت تبیین اندیشه‌های شهید مطهری در داخل و خارج کشور


آیت الله اراکی دبیر کل مجمع تقریب در مراسم اختتامیه سیزدهمین همایش حکمت مطهر که امروز در آمفی تئاتر دانشگاه صدا و سیما برگزار شد، گفت: هرچه در راستای تبیین اندیشه های شهید مطهری و بزرگداشت ایشان انجام دهیم، نمیتوانیم حق ایشان را ادا کنیم.

وی در ادامه به ذکر خاطره ای از شهید مطهری پیرامون اهمیت نقش صدا و سیما پرداخت و گفت: استاد مطهری نقش بنیادینی در تبیین اندیشه اسلامی که پاسخگوی انسان معاصر باشد، داشت.

آیت الله اراکی افزود: این شهید بزرگوار تفکر فلسفی را وارد عرصه اجتماع کرد و کلاس درس ایشان، کلاس حل عقده های فکری بود؛ یکی از ابتکارات مهم استاد در عرصه فلسفه، بازپردازی مفاهیم فلسفی بود و اولین کسی بود که در این مسیر گام برداشت.

وی تصریح کرد: از دیگر ابتکارات شهید مطهری ساده سازی تبیینی و استدلالی مفاهیم فلسفی بود، ایشان‌در حوزه جهان بینی به مفاهیم جدیدی دست یافته بود.

آیت الله اراکی خاطر نشان کرد:از دیگر کارهای مهم شهید مطهری کارآمد سازی مفاهیم بود، جهان بینی ایشان می تواند مبنا و اساس علم رفتارشناسی قرار گیرد؛ استاد مطهری نقش اساسی در روند تفکر اسلامی و دینی داشت.

وی افزود: مرحوم شهید صدر با اینکه خود بسیار نوآور بود، در بسیاری از مباحث فلسفی از شهید مطهری تاثیر پذیرفت.

آیت الله اراکی در پایان با اشاره به اندیشه های مهم و گسترده شهید مطهری و امام راحل، ابراز امیدواری کرد، اندیشه های این دو بزرگوار بیش از پیش در دانشگاههای ایران و دنیا تبیین شده و مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
سلسله دروس خارج فقه فرهنگ آیت الله اراکی – جلسه 40
نوشتهٔ بعدی
آیت‌الله اراکی در راس هیئتی وارد ترکیه شد

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance