آیت الله اراکی در پیام تصویری به همایش دانشگاه عالی دفاع ملی: مسلمانی که با کافر حربی هم‌پیمان می شود، در حکم کافر حربی است!

پیام آیت الله اراکی به همایش مجازی دانشگاه عالی دفاع ملی

به گزارش روابط عمومی دفتر، همایش مجازی «علنی سازی روابط حکام عرب با رژیم صهیونیستی» روز سه شنبه 1 مهر 1399 از سوی دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی، برگزار گردید. محورهای این همایش عبارتند از: تبیین اقدام خیانتکارانه حکام عرب علیه آرمان فلسطین و سکوت برخی از رهبران، علما و نخبگان کشورهای اسلامی علیه این اقدام و دلایل این اقدام آمریکا و اسرائیل و نیز دفاع از آرمان فلسطین و نجات قدس.

در ابتدای این همایش پیام تصویری حضرت آیت الله محسن اراکی، ارائه شد. ایشان در ابتدا با محکوم نمودن اقدام برخی از کشورهای کوچک حاشیه ی جنوبی خلیج فارس در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، عمل آنان را از نظر عقل و شرع و عرف اسلامی و انسانی محکوم و مذموم دانسته و بر ضرورت مقابله ی همه مسلمانان و آزادگان جهان با این رفتار ظالمانه تأکید نمودند.

استاد دروس خارج حوزه ی علمیه با تبیین مبانی شرعی حرمت عادی سازی روابط و عقد پیمان های صلح و امثال آن، با رژیمی که با مسلمان در حال جنگ است، حکم مسلمانی که در این حال با دشمن پیمان صلح ببندد را حکم همان کافر حربی دانسته و آیات قرآنی دال بر آن را بیان کردند.

معظم له این رفتار برخی حاکمان عرب را از نگاه عقل نیز ناپسند و زشت دانسته و بر ناپایداری ظلم و پابرجا نماندن این حکومت ها و این روابط تأکید نموده، تجربه ی معاصر را نیز شاهدی روشن بر این معنا دانستند. ایشان سرنوشت شاهان پهلوی، صدام، قذافی، حسنی مبارک و علی عبدالله صالح را بهترین گواه این مطلب دانستند که طبق قواعد عقلی و فلسفی و تجربه ی ما، آن هایی که اکنون ظلم می کنند از شیوخ حاشیه ی خلیج فارس گرفته تا اسرائیلی ها تا خود آمریکایی ها نابود خواهند شد.

نماینده ی استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری عنوان کردند که قبح و ناپسندی این نوع اقدامات ظالمانه حتی از سوی غیر مسلمانان نیز روشن و مبرهن است تا جایی که غیر مسلمانان انگلیس در ترور اسحاق رابین اظهار خوشحالی می نمودند. این معنا، نشانگر آن است که رفتارهایی از این دست، عامل تسریع زوال و نابودی این رژیم های ظالم و رژیم کودک کش اسرائیل خواهد گردید.

حضرت آیت الله اراکی در پایان ضمن اعلام حمایت از مردم و آرمان فلسطین بر ضرورت یاری و نصرت مردم فلسطین و یمن و بحرین تأکید نموده و ضرورت پاسخ دندانشکن به این مظالم را خاطر نشان شدند.

این پیام با دعای معظم له برای تعجیل در نصرت مظلومین خصوصا مظلومین فلسطین و یمن و … و تعجیل در فرج امام زمان و آرزوی توفیق یاری مظلومین، ودعا برای بقای پرتوان و مستدام مقام معظم رهبری تا ظهور حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) خاتمه یافت./

پوستر همایش مجازی علنی سازی روابط با اسرائیل

نوشتهٔ پیشین
پیام مکتوب آیت الله اراکی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
نوشتهٔ بعدی
توضیحات آیت الله اراکی پیرامون وجود اقتصاد اسلامی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance