از خداوند سبحان می‌خواهیم که پاداش ملت لبنان را، سربلندی بیشتر و قدرت بیش از پیش قرار دهد

در پی حادثه‌ی انفجار بزرگ بندر بیروت، حضرت آیت الله اراکی پیام تسلیت و همدری برای سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و شیخ ماهر حمود رئیس جماعت علماء المقاومه صادر نمودند.

به گزارش روابط عمومی دفتر آیت الله اراکی، در پی انفجار عظیم بندر بیروت که منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مردم لبنان گردید، معظم له پیامی جهت تسلیت و همدردی خطاب به دبیرکل حزب الله لبنان سید حسن نصر الله و شیخ ماهر حمود رئیس جماعت علماء المقاومه صادر نمود.

نماینده ی مردم اراک در مجلس خبرگان رهبری این مصیبت بزرگ را مایه ی اندوه و تألم دانسته و آن را به دولت و ملت و مقاومت کشور لبنان تسلیت گفته و از خداوند منان، برای لبنان و مقاومت و مردم و دولت آن سربلندی و قدرت بیش از پیش و پیروزی و گشایش آرزو نمودند.

در ادامه تصویر نامه ی معظم له، به همراه ترجمه قابل مشاهده است.

تصویر پیام معظم له به دبیر کل حزب الله لبنان سید حسن نصرالله

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب دانشمند گرامی حجت الاسلام والمسلمین سید حسن نصرالله، فرمانده‌ی مقاومت اسلامی در لبنان

(حفظه الله و أعزّ نصره و أمدّ فی عمره)

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته

در پی مصیبتی که به ملت عزیز و مجاهد لبنان در اثر فاجعه‌ی انفجار بندر بیروت وارد شد، بسیار اندوهگین شدیم. این مصیبت بزرگ را به جنابعالی و دولت و ملت و مقاومت کشور لبنان تسلیت می گوییم. همچنین به بازماندگان قربانیان تسلیت گفته و از خداوند برای همگان صبر و آرامش و اجر جزیل خواستاریم.

همچنین از خداوند سبحان می‌خواهیم که پاداش ملت لبنان در مقابل این آسیب گران را، سربلندی بیشتر و قدرت بیش از پیش قرار دهد. و دولت و ملت و مقاومت لبنان را حفظ کرده، و شما را از توطئه‌ی دشمنان در پناه خود داشته و به وسیله پیروزی و فرج عاجل و کامل، نعمتش را اتمام فرماید، و شما را بر دشمنانتان پیروز گردانده، و از او می خواهیم با عزت و سربلندی و پیروزی و گشایش، بر لبنان منّت گذارد.

والسلام علیکم و رحمت الله

برادر شما: محسن اراکی

16 ذی الحجه 1441هـ


پیام معظم له به شیخ ماهر حمود، رئیس جماعت علماء المقاومه

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب دانشمند گرامی و مجاهد بزرگ شیخ ماهر حمود، دبیر کل جماعت علماء المقاومه

(نصره الله و أعزّه و أیّده و أطال فی عمره الشریف)

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته

فاجعه ی انفجار بزرگ بندر بیروت که قربانیان و مجروحین بسیار و زیان های مادی عظیمی به بار آورد، دل های ما را به درد آورده و بر جان ما گران آمده و احساسات و عواطف ما را مجروح کرده است.

ما با شما و همدرد مصیبت و دردهای شما و ملت و دولت و علما و مقاومت لبنان هستیم. مصیبت شما مصیبت ماست و دردهای شما، دردهای ماست. پذیرای تسلیت ما بوده و مواسات و همدردی‌مان را به خود و بازماندگان قربانیان و نیز مجروحین، ابلاغ نموده و اعلام بفرمایید که مردم ایران و رهبری و دولت و جوانان و پیران و زنان و مردان آن، در آن‌چه از آن رنج برده اید همدرد شمایند، در یکایک زخم ها و دردها و مصیبت‌ها.

از خداوند می خواهیم که لبنان و ملت و دولت و مقاومت آن را پیروزی و غلبه بر مشکلات عنایت فرموده و زخم های لبنان را با کرم و فضل خویش التیام بخشیده و به بازماندگان قربانیان صبر و اجر و آرامش تفضل کرده و مجروحان را شفای عاجل و کامل مرحمت فرماید. و از او می خواهیم که شما را حفظ نموده و هر گونه بدی و مشکل را از شما و لبنان و ملت و مقاومت و دولت دور نموده، و پیروزی عاجل و نزدیک را برای شما مقرر گرداند.

والسلام علیکم و رحمت الله

برادر شما: محسن اراکی

16 ذی الحجه 1441هـ

نوشتهٔ پیشین
برای بازگشت به بنیادهای انقلاب اسلامی، انقلاب دیگری لازم است / بنیادهای انقلاب ما صحیح بود، اما برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌ها اسلامی نبود
نوشتهٔ بعدی
فقه ما فقه زندگی است، فقه حکمرانی، جامعه داری، کشورداری و فقه عدالتِ در جامعه است/فقه ما، قابل اجراست اما ظالمین نمی گذارند اجرا بشود

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance