اصول عرفان ناب اسلامی در معارف سجادی (علیه السلام)

اصول عرفان ناب اسلامی در معارف سجادی (علیه السلام)

موضوع کتاب: حدیث،عرفان
ناشر: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها (نشر معارف)
نوبت و تاریخ چاپ: اول – تابستان 1392 هجری شمسی


معرفت حق و راه سیر و سلوک به سوی او و نیزمحبت او و محبت هادیان به سوی او – که نتیجه هدایت به صراط مستقیم الهی و سلوک در طریق محبت و قرب اوست – خلاصه معارف انبیاء و اولیای خدا و عصاره تعالیم رسول خدا و جانشینان بر حق اوست.
عرفان اسلامی راستین نیز جز این نیست. عرفان اسلامی ناب، همان معرفت و محبت و سلوک صراط مستقیمی است که در معارف و تعالیم قرآن و سنت نبی اکرم و ائمه هدی تبیین و تشریح شده است.
یکی از مهمترین وظایف میراث داران علوم و معارف محمد و آل محمد (صلی الله علیه وآله وسلم) و آشنایان با قرآن و گنجینه های معرفتی آن است که غبار تحریف از معارف حقه محمد (صلی الله علیه وآله وسلم) در زمینه عرفان اسلامی ناب، بزدایند و پرده جهل جاهلان و تزویر مزوّران را از چهره تابناک عرفان راستین بدرند و بردارند و بدین وسیله، راه طالبان و سالکان حقیقی رابه سوی کوی محبوب بگشایند.
نویسنده تلاش کرده است با بهره گیری از گنجینه پر گهر به جای مانده از معارف سجادی (علیه السلام) – که بخش عظیمی از آن در مضامین دعاهای آن حضرت و به ویژه دعاهای صحیفه سجادیه نهفته است – گامی در مسیر شرح و تبیین اصول عرفان ناب اسلامی در معارف سجادی (علیه السلام) بردارد.

, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
دوره ها و پیشگامان بیداری اسلامی معاصر
نوشتهٔ بعدی
امامت در قرآن کریم؛ تبیین نظریه گزینش الهی امام

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance