برخی با دم زدن از صلح، تسلیم در برابر دشمن را تئوریزه می کنند

آیت الله اراکی در همایش ذلت تسلیم

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، آیت الله محسن اراکی عضو شورای عالی حوزه های علمیه صبح امروز در  همایش بین المللی «ذلت تسلیم و خیانت به آرمان های اسلامی» که به همت مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، با بیان اینکه هویت هر ملت بستگی به میزان قوه اراده اش در پیگیری مصالح و اهدافش دارد، گفت: امتی که چنین اراده ای نداشته باشد، نه تنها به مقاصد خویش دست نمی یابد، بلکه به تدریج نابود می شود.

وی ادامه داد: این اراده مستحکم و پایدار که هویت و حیات هر امت به آن بستگی دارد، به وسیله عزت و شکست ناپذیری در برابر موانع، دشمن و چالش ها تداوم پیدا می کند؛ امتی که دارای اراده قوی است، بدون شک مسیر سرافرازی را طی خواهد کرد و به عزت خواهد رسید.

آیت الله اراکی مقاومت را تعبیر دیگری از شکست ناپذیری و عزت اسلامی دانست و بیان کرد: مقاومت اسلامی یعنی این که ما در برابر چالش های داخلی و خارجی اراده مستحکمی داریم که هیچگاه شکست را نمی پذیریم؛ جبهه مقاومت جلوه ای از اراده مستحکم اسلام است.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با بیان اینکه اسلام برای جوامع اسلامی عزت و برتری به ارمغان آورد، تأکید کرد: بر اساس آیات و روایات، مؤمنان و مسلمانان و در یک نگاه کلی جوامع اسلامی ذلت را نمی پذیرند، زیرا پذیرش ذلت با هویت اسلامی همخوانی ندارد؛ آنچه با اسلام سنخیت دارد، استقامت و مقاومت است.

وی با اشاره به اینکه راهبرد اساسی دمن برای مقابله با دنیای اسلام تفرقه افکنی است، خاطرنشان کرد: این بدان جهت است که ملتی که دچار تفرقه باشد، نمی تواند مقاومت داشته باشد، از این رو به آسانی شکست خواهد خورد؛ امروز قدرت استکباری در جهان سر بلند کرده و تنها با اسلام هم دشمنی ندار، بلکه دشمن همه بشریت محسوب می شود و می خواهد جهان را در برابر خود به زانو در بیاورد.

آیت الله اراکی با تأکید بر اینکه امروز دنیای استکبار به سرکردگی آمریکا در پی دستیابی به سلطه جهانی است، عنوان کرد: تأسیس رژیم غاصب صهیونیستی در راستای همین راهبرد است، زیرا خاورمیانه از لحاظ منطقه ای و جهانی بسیار مهم است و اگر کسی بر آن تسلط داشته باشد، بدون شک می تواند بر همه جهان احاطه داشته باشد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه به تبیین نقاط قوت منطقه غرب آسیا پرداخت و آن را کلید سلطه بر جهان توصیف و ابراز کرد: این منطقه از لحاظ انرژی بسیار مهم و راهبردی محسوب می شود، از این جهت آمریکا می خواهد با تسلط بر این منطقه در حقیقت جهان را در مشت بگیرد؛ اگر ملت های منطقه متحد بودند، می توانستند با یکپارچگی، تسلط بر جامعه جهانی را به دست بگیرند.

وی با بیان اینکه اگر ملت های منطقه با یکدیگر متحد شوند و در برابر دشمن مقاومت کنند به قدرت نخست جهانی تبدیل خواهند شد، اضافه کرد: ارتباط با دنیای استکبار به سرکردگی آمریکا هیچ نفعی برای ملت های مسلمان ندارد.

آیت الله اراکی با تأکید بر اینکه دوست پنداشتن دشمنان، ملت ها را به ورطه نابودی می کشاند، بیان کرد: قدرت استکباری را در این منطقه تثبیت می کند، لذا هرگونه ارتباطی با این رژیم غاصب تسلیم وار و ذلت مآبانه تلقی می شود؛ ذلت یعنی این که ملت یا امتی اراده خود را در اختیار دشمن قرار دهد و هیچ ملتی که بخواهد زنده بماند و پیشرفت داشته باشد، هیچگاه اراده خود را تسلیم دشمن نمی کند.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به توطئه دشمن در زمینه تهی ساختن نظام اسلامی از فرهنگ جهاد و مقاومت تأکید کرد: امروز برخی سعی می کنند فرهنگ ایستادگی و مقاومت را با پدیده تهاجم فرهنگی از ملت ها سلب کنند؛ امروز دشمن با تهاجم فرهنگی سعی می کند کشورهای مسلمان به ویژه ایران اسلامی را از جنگ بترساند و فرهنگ جهاد و مقاومت را از آنها سلب کند.

وی تأمین منافع ملت های منطقه را در گرو اراده پایدار و مستقل از اراده دشمن دانست و خاطرنشان کرد: امروز برخی در کشور همواره دم از صلح و سازش می زنند و مرادشان از این موضوع تسلیم شدن در برابر زیاده خواهی های استکبار است؛ ما بر اساس آموزه های قرآنی صلح طلب هستیم، اما صلح طلبی به معنای تسلیم شدن در برابر دشمن و از دست دادن روحیه جهادی نیست.

آیت الله اراکی با بیان اینکه امروز مستضعف ترین ملت ها، ملت آمریکا است، چون ابزار دفاعی شان در دست کسانی است که اراده آنها را زیر چکمه های استکباری خود نابود کرده اند، گفت: اگر استکبار حاضر باشد که با ما درست رفتار کند، ما نمی خواهیم به منافع شان آسیبی برسانیم؛ آمریکایی ها نمی گذارند منافع ما تأمین شود و دشمنی ما با آمریکا در همین راستا است.

وی در پایان ضمن تبیین سرنوشت شوم مصر در سازش با دنیای استکبار و با اشاره به اینکه عادی سازی روابط هیچگاه به نفع حاکمان مرتجع عربی نخواهد بود، تصریح کرد: این حاکمان مرتجع در آینده ای نزدیک نتیجه کار خود را خواهند دید و به ذلت بزرگی دچار خواهند شد./841/ج

نوشتهٔ پیشین
شیعیان به مسلمانی تمامی مذاهب اسلامی دیگر، اعتقاد دارند
نوشتهٔ بعدی
انتقام خون شهیدان هسته ای و شهید بزرگ حاج قاسم سلیمانی و شهید اخیر دانشمند بزرگ محسن فخری زاده، باید گرفته شود

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance