مراسم بزرگداشت شیخ زکزاکی و شهدای حادثه زاریا با سخنرانی آیت الله اراکی در قم برگزار شد.

در سالگرد حادثه زاریا و کشتار مردم مسلمان نیجریه مراسم بزرگداشتی در راستای دعا برای سلامتی و آزادی شیخ زکزاکی و گرامیداشت شهدای این حادثه با حضور زائران و مجاوران حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها و با سخنرانی آیت الله اراکی در قم برگزار شد.

تاریخ انتشار: 5 دی ۱۳۹۸

آیت الله اراکی:
بصیرت و اطاعت از ولایت موجب قیام شیخ زکزاکی در قلب آفریقا شد

به گزارش خبرگزاری حوزه آیت الله محسن اراکی (پنجشنبه، 5 دی ماه) در مراسم بزرگداشت علامه زکراکی و حادثه کشتار زاریا در شبستان امام خمینی(ره) طی سخنانی اظهار داشت: امروزه در شرایطی هستیم که تقابل جبهه طاغوت با جبهه ایمان نسبت به گذشته حساس تر و گسترده تر شده است.

وی افزود: تقابل این دو جبهه در تمام ابعاد زندگی بشر وجود داشته و مستکبران عالم با انبیاء الهی همواره در تقابل بوده اند.

آیت الله اراکی تاکید کرد: مستکبران عالم دست به نابودی انسان ها زده و جنایت و کشتار کرده اند که این جنایت ها هنوز هم ادامه دارد، اما عصر کنونی چند امتیاز ویژه نسبت به دوران گذشته تاریخ دارد.

وی خاطر نشان کرد: این تقابل در عصر کنونی جهانی شده و جبهه طاغوت هم یکی شده و جبهه ایمان نیز فشرده تر شده است؛ نیروهای اعتقادی و قدرت بر ثبات و استقامت جبهه ایمان مضاعف شده است.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: جبهه طاغوت در گذشته با تهدید و کشتار و فشار های مختلف می توانست جبهه ایمان را به انزوا و شکست بکشاند، اما امروزه در مقابل جبهه ایمان شکست خورده است.

آیت الله اراکی افزود: جبهه ایمان نسبت به گذشته مستحکم و گسترده تر شده است و به جبهه پایدار مقاومت تبدیل شده است.

وی در ادامه گفت: جبهه مقاومت سراسر جهان را به صورت مخفی و آشکار فرا گرفته است و از یک رهبری مقاوم، شجاع و مقتدر برخوردار است.

سخنران گرامیداشت مراسم علامه زکزاکی تاکید کرد: جبهه طاغوت دیگر نمی تواند مثل گذشته با کشتار، شکنجه، تهدید، فریب و… جبهه مقاومت را به زانو در بیاورد و این امتیاز اول جبهه مقاومت در عصر کنونی است.

عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امتیاز دیگر جبهه مقاومت، داشتن بصیرت در مقابل دشمنان است و امروزه جبهه طاغوت نمی تواند با ابهام آفرینی و فتنه انگیزی در میان اهل ایمان مشکل درست نماید.

وی یادآور شد: قیام به موقع و اطاعت از رهبری نتیجه بصیرت اهل ایمان است و امروزه که در قلب آفریقا با اینکه هزاران هزار کیلومتر دورتر از مراکز اصلی نشر معارف اسلام است، شخصی مثل علامه زکزاکی قیام می کند، نشانه ها و امتیازات عصر کنونی است.

آیت الله اراکی افزود: علامه زکزاکی با تمام فشارهایی که علیه ایشان وجود داشت، یک قدم از مواضع اعتقادی و انقلابی خود عقب نشینی نکردند و هرچند فرزندانش در این راه به شهادت رسیدند، اما همچنان مقاومت نمودند.

وی تاکید کرد: این اندازه صبر و استقامت و ایثار در جبهه ایمان از پدیده های نوظهور عصر کنونی است که در گذشته به صورت محدود وجود داشته است.
عضو خبرنگان رهبری افزود: جبهه مقاومت به مقاومت جمعی مبدل گشته و امتیاز سوم هم این است که جبهه ایمان از طاغوت ترس و واهمه نداشته و استقامت و شجاعت دارد.

آیت الله اراکی خاطر نشان کرد: جبهه طاغوت در نیجریه قصد ترساندن انقلابیون و اهل مقاومت را داشت، اما شکست خورد و نتوانست اهداف شوم خود را به سرانجام برساند.
وی افزود: دشمنان همواره علیه جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب توطئه می کنند، اما بعد از هر توطئه ای چهره منافقین آشکار می شود و جبهه مقاومت نیز خالص تر و مقاوم تر می شود.

منبع: خبرگزاری حوزه

, , ,
نوشتهٔ پیشین
مراسم تودیع و معارفه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با حضور آیت الله محمدی گلپایگانی برگزار شد
نوشتهٔ بعدی
دیدار اعضای خانواده شیخ زکزاکی با آیت الله محسن اراکی

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance