حدیث تقریب| قدس سرمنشأ عزت و کرامت ماست

قدس سرمنشأ عزت و کرامت ما و پایگاهی برای آغاز مقابله با کلیه حیله گری‌ها و مکرها علیه مسلمانان و مستضعفین جهان است.

تاریخ: 9 خرداد 1398

آیت الله محسن اراکی:
حدیث تقریب| قدس سرمنشأ عزت و کرامت ماست


در ادامه سلسله یادداشت‌های آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با عنوان حدیث تقریب، این بار موضوع قدس از سوی دبیر کل مجمع مورد بررسی قرار گرفته است. این یادداشت در ادامه می‌آید؛

مسلمانان شبهای قدر را احیا می‌کنند، چرا که بهتر از هزار شب و زمانی برای رقم خوردن تقدیر امور جهان است؛ آثار این شب محدود به زمان و مکان نیست، بلکه در حدی است که کل بشریت را در بر می‌گیرد.

جالب است که امام خمینی (ره) روز قدس را قرینه شب قدر قرار دادند و از همه مسلمانان خواسته اند، آن را همانند شب قدر زنده نگه دارند و این بدان معنی است که امام راحل با بصیرت الهی و نافذ خود معتقد بودند، قدس سرزمینی است که امور امت اسلامی و سایر امتها در آن رقم می‌خورد.امام خمینی (ره) فرمودند، روز قدس، روز اسلام، روز احیای اسلام و روز مقابله ملت‌های مستضعف جهان با مستکبرین است.

امروز شاهد هستیم طرحی که ترامپ برای ذلت و خضوع مسلمانان آماده کرده است، از قدس آغاز می‌شود و مقدمات آن را با انتقال سفارت آمریکا به قدس، تشویق به ادامه پروژه یهودی سازی قدس و شهرک‌سازی و مصادره حق بازگشت آغاز کرده و به معامله قرن که ضامن یهودی سازی قدس و مسجد الاقصی است، رسانده است و این بدان معنی است که اراده آمریکا همچنان بر سیطره جهان اسلام و ذلت آن قرار گرفته که از قدس شریف آغاز شده است.

اینها طبعاً خواب‌های پریشان دولت آمریکا و لابی صهیونیستی است؛ به فضل خداوند و مقاومت شجاعانه ملت فلسطین و حامیان جبهه مقاومت در جهان اسلام و کلیه دوست دارن عدل و صلح در جهان، معامله قرن، به سیلی محکمی در صورت صاحبان آن مبدل خواهد شد؛ ملت‌های مسلمان به شکل خاص، مسؤلیت مقابله با این دشمنی و شکست طرح‌های دشمنان مکار را بر عهده دارند.

در جهان اسلام به طور کلی و در جهان عرب به طورخاص، مظاهری از عقب نشینی و سقوط و انحلال در باتلاق شهوت‌ها مشهود است و این از مکر صهیونیست‌ها و آمریکایی هاست؛ اما در مقابل آنچه آشکارتر و مهمتراست، تعهد توده مسلمان جهان به اصول دین و ایمان به مقدسات آن و عدم خضوع در برابر کسانی است که خواستار ذلت و لگدمال کردن کرامت دین هستند.

این مسلمانان زنده بودن و تعصب خود را با شرکت در مسیرهای راهپیمایی در حمایت از ملت فلسطین، محکوم کردن عملیات جنایتکارانه و نژادپرستانه صهیونیستی و اصرار بر لغو پروژه‌های آمریکایی-صهیونیستی در منطقه اعلام و تأکید می‌کنند که امت محمد (ص) زنده است و نمی میرد و خداوند متعال وعده خود را عملی خواهد کرد که «وَعَدَ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنکُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَیَسْتَخْلِفَنَّهُم فِی الْأَرْضِ کَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِینَ مِن قَبْلِهِمْ».

به روز قدس، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان نردیک می‌شویم، این روز، روزی است که بر همه مسلمانان و آزادگان جهان لازم است اعلام کنند، قدس سرمنشأ عزت و کرامت ما و پایگاهی برای آغاز مقابله با کلیه حیله گری‌ها و مکرها علیه مسلمانان و مستضعفین جهان است.

به اذن خداوند، جوانان مؤمن از مهمترین عوامل خضوع آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهند بود و چنانکه آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، روز بر روز بر تعداد این جوانان افزوده می‌شود؛ اینها جوانانی هستند که به حول و قوه الهی تمامی دشمنان از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی را مجبور به تسلیم و خضوع می‌کنند. «وَلِلَّهِ الْعِزَّهُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِینَ وَلَکِنَّ الْمُنَافِقِینَ لَا یَعْلَمُونَ».

آیت الله اراکی
دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
سخنرانی آیت الله اراکی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه تهران 98/3/3
نوشتهٔ بعدی
آیت الله اراکی: روز قدس تجلی پایداری مسلمین در حمایت از فلسطین تا آزادی قدس است

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance