سخنرانی آیت الله اراکی به مناسبت قیام خونین 15 خرداد در حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها)

سخنرانی آیت الله اراکی به مناسبت قیام خونین 15 خرداد در حرم حضرت معصومه(سلام الله علیها)

به گزارش روابط عمومی دفتر حضرت آیت الله اراکی ،معظم له در سخنرانی جمعه شب حرم مطهر بانوی کرامت، قیام ۱۵ خرداد را سرآغاز تحولات جامعه بشری در سطح جهانی دانست و گفت: جهان قبل از ۱۵ خرداد با جهان بعد از آن و مناسبات جهانی قبل و بعد از ۱۵ خرداد متفاوت است.

ایشان با بیان این که مهم‌ترین شاخصه قیام ۱۵ خرداد آمدن دین خدا در عرصه زندگی و حاکمیت دین خدا بر جامعه بشر بود، گفت: نزد خداوند دینی جز اسلام وجود ندارد و اگر دین حضرت موسی و حضرت عیسی علیهما السلام هم در اسلام به عنوان دین محسوب شده است به خاطر پیروی آنها از رسول خاتم (ص) است.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان اینکه خداوند در آیه ۸۱ سوره آل عمران می فرماید از همه پیامبران پیمان گرفته شده است که وقتی رسول خاتم(ص) آمد به او ایمان بیاورند و او را یاری کنند، گفت: اگر قرآن کریم نبود خود مسیحیان و یهودیان داستان‌های معجزات و وجود حضرت عیسی و حضرت موسی علیهماالسلام را به عنوان افسانه یاد می کردند و محکم ترین دلیل بر وجود انبیاء و معجزاتشان  قرآن کریم است.

ایشان با بیان اینکه همه ادیان الهی و مذاهب اسلامی اعتقاد دارند که وقتی امام زمان(عج) ظهور می‌کنند در مسجدالاقصی حضور پیدا می‌کنند، افزود: قیام امام زمان(عج) از مکه شروع می شود و از آنجا به عراق می روند و از عراق با سپاهی به فلسطین و مسجدالاقصی می روند و وقتی برای اقامه نماز صبح مهیا می‌شوند حضرت عیسی علیه السلام رجعت می‌کنند و پشت سر امام زمان(عج) نماز می‌خوانند.

آیت الله اراکی با بیان اینکه حضرت عیسی علیه السلام وزیر و یاور حکومت مهدوی می‌شوند و از برخی روایات استفاده می‌شود که فرمانده کل قوای حکومت امام زمان(عج) حضرت عیسی(ع) هستند، گفت: کسی که صهیونیست ها را سرکوب می‌کند حضرت عیسای نبی(ع) است که به یاری امام زمان(عج) می‌آید و این یاری حضرت عیسی وفای به پیمانی است که خداوند در آیه ۸۱ سوره آل عمران به آن اشاره می کند.

ایشان با بیان اینکه دینی جز اسلام در شریعت الهی وجود ندارد و اسلام هم به معنی ایمان به حاکمیت خدا و قوانین الهی در جامعه بشری است، افزود: ما دو نوع دین داریم که یکی دین خدا و دیگری دین شیطان است و دین خدا برهان و دلیل و منطق دارد ولی دین شیطان این ها را ندارد و هیچ دلیل ثابتی برای حقانیت آن نیست و بر یک سری دروغ و فریب بنا شده است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه امروز رسانه‌های غربی در اختیار سرمایه داران است، رسانه آزاد را یک دروغ بزرگ در نظام های لیبرال و سرمایه داری دانست و گفت: همین فضای مجازی به وضوح نشان می‌دهد که رسانه آزاد یک دروغ است و حتی اجازه نمی‌دهند تصاویر سردار سلیمانی و یا پیام‌های مقام معظم رهبری در فضای مجازی غرب منتشر شود و آنها را فیلتر می‌کنند.

ایشان با بیان اینکه رسانه‌های ما در کشورهای غربی که شعار آزادی بیان می‌دهند ممنوع است و هر رسانه ای که با آنها همسو نباشد تعطیل می‌شود، گفت: در غرب اگر به ادیان الهی هر انتقادی بشود به معنای آزادی بیان است ولی اگر علیه صهیونیست کوچکترین حرفی زده شود با آن مقابله می‌شود.

آیت الله اراکی با بیان اینکه در غرب حاکمیت سرمایه است و مردم برده پول و پولدارها هستند و هیچ آزادی ندارند، تصریح کرد: دین اسلام آمده است که این بردگی‌ها و زنجیرها را درهم بشکند و مردم آزادانه بتوانند حرف دین و خدا را بشنوند و اگر این کار اتفاق بیفتد فطرت بشریت حقیقت را خواهد فهمید و از حاکمیت پول و فریب رها خواهد شد.

ایشان با بیان اینکه در غرب حاکمیت سرمایه، زور و شهوت را به عنوان آزادی و دموکراسی به مردم تحمیل می‌کنند، گفت: این کشورها به نام دموکراسی جنگ به راه می اندازند، به نام آزادی مردم را به بردگی، حقوق بشر را به بازی و ارزش‌های انسانی را به باد تمسخر گرفته‌اند و خودشان هم می دانند که دروغ می‌گویند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه بسیاری از مردم غرب در حال قیام علیه این غل و زنجیرها هستند، گفت: امام خمینی(ره) به خاطر برداشتن این زنجیرها و بیدار کردن بشریت قیام کردند آنوقت یک عده بی شخصیت در داخل می‌گویند ما باید مانند غرب شویم و اسلام را کنار بگذاریم و یا افرادی که در همین نظام آبرودار شده‌اند امروز علیه سازوکار این نظام حرف می زنند و نمکدان می‌شکنند.

ایشان با بیان اینکه دین به معنی نظام حاکمیتی است، گفت: در روایتی از امام صادق علیه السلام در کافی آمده است که خداوند فرمود من گناهان هر امتی که از امام عادل تبعیت کنند را می‌بخشم ولی امتی که حاکمیت امام جائر را قبول کنند و از او پیروی کنند حتی اگر اهل عبادت باشند عذاب خواهم کرد.

آیت الله اراکی با بیان اینکه امروز در سراسر جهان نام ایران به عنوان سمبل مقاومت، ایستادگی، آزادگی، دفاع از مستضعفان و دفاع از حقوق بشر مطرح است، افزود: امروز حتی در آمریکا و اروپا مردمی که حرف حق به گوششان رسیده است پیرو قاسم سلیمانی هستند و قاسم سلیمانی که سرباز کوچک امام خامنه ای است نماد آزادگی و قهرمانی و نماد دفاع از حقوق مظلومان شده است.

ایشان ادامه داد: ما امروز باید با حضور خود پای صندوق‌های رأی امید دشمنان را ناامید کنیم زیرا هر رأیی که به صندوق ریخته شود موجب خشم دشمنان خدا و دین خواهد شد و خداوند فرموده است که هر عملی که خشم دشمنان را به دنبال داشته باشد عمل صالح است.

14 خرداد ۱۴۰۰

15 خرداد آغاز یک جنبش تحول آفرین جهانی
نوشتهٔ پیشین
حضرت آیت الله اراکی میهمان ویژه جلسه شورای عالی قضائی استان مرکزی
نوشتهٔ بعدی
بیانیه روابط عمومی دفتر آیت الله اراکی در تکذیب برخی سخنان منتسب به ایشان در بسترهای مجازی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance