سخنرانی آیت الله اراکی در اجتماع طلاب حوزۀ علمیۀ قم در دفاع از مردم مظلوم یمن

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: جنایات آل سعود که با مباشرت و حمایت ایالات متحده و رژیم صهیونیستی و رژیم های پَست دیگر انجام می شود، از کم نظیرترین جنایات تاریخ است.


تاریخ: یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷

در تجمع بزرگ حوزویان درحمایت از مردم یمن؛
آیت الله اراکی: به زودی حکومت آل سعود فرو می‌پاشد/ لزوم حمایت مالی و تسلیحاتی از ملت یمن


به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، آیت الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، صبح امروز (یکشنبه) در تجمع بزرگ حوزویان در مدرسه فیضیه که در حمایت از ملت مظلوم یمن برگزار شد، خاطرنشان کرد: بنابر روایات اسلامی، یمن منبع جوشش علم، ایمان، حکمت است و نسیم فرج آل محمد(ص) را از یمن بشارت داده اند.
 
وی افزود: مگر می شود ملتی را از همه مقدمات زندگی محروم کرد؟ مگر در جامعه بشری این جنایت چقدر سابقه دارد که ملتی را از یک سو از آب و نان و دارو محروم کنند و از سوی دیگر همه نوع سلاح های کشتار جمعی و نابود کننده را به جنگ با او بکار برند و جهان خاموش بماند؟!
آیت الله اراکی در ادامه تأکید کرد: جنایات آل سعود که با مباشرت و حمایت ایالات متحده و رژیم صهیونیستی و رژیم های پَست دیگری انجام می شود که دستشان به خون ملت یمن آغشته است، از کم نظیرترین جنایات تاریخ است.
 
آیت الله اراکی تصریح کرد: اجتماع امروز ما، برای فراخوانی وجدان جهانی است تا همه ملت های جهان برای یاری مردم یمن به پا خیزند زیرا هر انسان با وجدانی در هر نقطه از جهان امروز مسئولیت دارد که فریاد بزند و برای حمایت از مردم مظلوم یمن قیام کند.
 
وی ادامه داد: ملت یمن در طول تاریخ خود، سابقه هجوم و ظلم و جنایت به دیگران را نداشته است. یمن سرزمینی است که نخستین بار پرچم اسلام بدست خیبرشکن امیرالمومنین (ع) در آنجا به اهتزاز درآمده است و از همان روز رابطه ای بین نابودی صهیونیسم های جنایت کار و اهل یمن برقرار شد.
 
اراکی تأکید کرد: ما در این اجتماع بزرگ حوزویان، اعلام می کنیم که ملت ایران و همه ملل آزادی خواه جهان با ملت مظلوم یمن اعلام همبستگی می کنند؛ ما به ملت یمن می گوییم: خون شما خون ماست و رنج شما رنج ماست و با تمام امکاناتمان به یاری شما ادامه خواهیم داد تا خدای متعال پیروزی عاجل را نصیب شما کند.
 
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درباره رژیم آل سعود تأکید کرد: حکومت آل سعود جرثومه فاسدی است که از روز تشکیل منشا ایجاد انحراف، تفرقه، تشکیک در مقدسات دینی و مبارزه با ارزش های دینی در جهان اسلام بوده است و روزی نبوده که حاکمان این رژیم در توطئه ها با دشمنان جامعه اسلامی همدست نباشند.
 
وی تأکید کرد: امروز بطور حتم و بر اساس وعده های الهی اعلام می کنیم که پیروزی مبارزان و انصارالله شجاع مقتدر یمن نزدیک است.
همچنین، همه علائم و نشانه ها بر این دلالت دارد که به یاری خدا، به زودی حکومت آل سعود از درون خواهد پاشید، چرا که علی رغم سرمایه های فراوانی که آل سعود به کار گرفته اند، امروز در جهان شاهد شکل گیری یک وحدت جهانی علیه آل سعود هستیم.
 
وی در خصوص قتل خاشقجی افزود: مرگ این روزنامه نگار مستقل اهل عربستان یکی از زشت ترین جنایات است و نشانه این است که آل سعود به هیچ یک از ارزش های انسانی بها نمی دهد.
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: یقین بدانید آنچه در کنسولگری عربستان در ترکیه اتفاق افتاد برای آن بود که خدای متعال فضاحت آل سعود و جنایت این خانواده شوم و بدنام و جنایتکار را افشا کند.
 
وی با اشاره به آیه قرآن کریم: «وَلَا یَحْسَبَنَّ الَّذِینَ کَفَرُوا أَنَّمَا نُمْلِی لَهُمْ خَیْرٌ لِّأَنفُسِهِمْ ۚ إِنَّمَا نُمْلِی لَهُمْ لِیَزْدَادُوا إِثْمًا ۚ وَلَهُمْ عَذَابٌ مُّهِینٌ» (آیه 178 آل عمران) ادامه داد: خدای متعال دو سنت دارد: سنت اخذ و سنت امهال. در آنجایی که سنت امهال درحق جباران جریان داشته باشد خدای متعال آنها را به حال خود رها می کند که جنایت کنند تا جایی که ظرفیت آنها پر از جنایت شود. در آنجا سنت برمی گردد و سنت اخذ فرا خواهد رسید.
 
وی افزود: آنچه ما امروز در منطقه و سطح جهان برای آل سعود می بینیم نشان دهنده آن است که سنت اخذ الهی برای آل سعود فرا رسیده است؛ مقدمه این سنت اخذ این است که آبروی آل سعود در سراسر جهان ریخته شود و مردم با جنایات آنها آشنا شوند و این سنت الهی مورد تقاضای همه وجدان های بیدار بشری است.
 
اراکی اظهار داشت: زمانی بود که عربستان ادعای رهبری جهان اسلام داشت اما امروز منزوی ترین و منفورترین حکومت در جهان اسلام آل سعود است. و این نشان دهنده این است که سنت اخذ الهی آغاز شده است.
 
وی سپس به مردم یمن مژده داد و گفت: مژده باد به اهل یمن که روز پیروزی حتمی شما بر آل سعود نزدیک است و روز از هم پاشیدگی حکومت آل سعود و ائتلاف آمریکایی، صهیونیستی صعودی نزدیک است.
 
آیت الله اراکی به وظیفه جوانان برای حمایت از ملت یمن اشاره کرد و گفت: امروز باید جوانان، آزادی خواهان، گروه ها نهادها تلاش کنند و جریان های بین المللی حمایت از مردم یمن را راه اندازی کنند؛ این جریان های بین  المللی باید با بسیج رسانه های آزادی خواه در سراسر دنیا باشند و جنایات را افشا کنند.
 
وی با تأکید بر لزوم کمک مالی به مردم یمن بیان داشت: امروز باید کسانی که توان اقتصادی و مالی دارند جریان های گسترده کمک مالی به اهل یمن راه اندازی کنند. نمازجمعه ها نیز باید محلی برای جمع آوری کمک به اهالی یمن باشد زیرا کمک به مردم یمن، امروز تکلیف همه است.
 
اراکی همچنین به لزومک کمک نظامی به یمنی ها اشاره کرد و گفت: امروز باید کمک تسلیحاتی و نظامی به اهل یمن در همه جای دنیا علنی شود و هر دولت آزاده ای رسما اعلام کند که ما برای نجات مردم مظلوم یمن به آنها کمک نظامی می کنیم و هر نوع کمک نظامی، تسلیحاتی، ارسال نیرو که مقدر باشد از هرجای دنیا باید صورت گیرد.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: در این اجتماع بزرگ حوزوی، مردم ایران از زبان حوزویان و علما و مراجع اعلام می دارند که ما برای حمایت از مبارزین یمن با تمام نیرو از آنها پشتیبانی می کنیم و به این پشتیبانی افتخار می کنیم.

انتهای پیام/

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
نشست خبری سی و دومین کنفرانس وحدت برگزار شد
نوشتهٔ بعدی
حضور آیت الله اراکی در برنامه زنده تلویزیونی زنده باد زندگی

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance