سخنرانی آیت الله اراکی در اختتامیه چهاردهمین همایش دکترین مهدویت

دبیرکل مجمع جهانی تقریب گسترش جبهه مقاومت را لازمه تشکیل حکومت عدل الهی و ظهور ناجی آخرالزمان دانست و تصریح کرد: اگر رویکرد انقلاب اسلامی در کشورهای مختلف دنبال شود، ظلم‌ستیزی گسترش یافته و بستر ظهور فراهم می‌شود.

تاریخ: جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
 
آیت‌الله اراکی:
گسترش جبهه مقاومت لازمه تشکیل حکومت عدل الهی است
آیت‌الله “محسن اراکی” ظهر امروز(جمعه) در اختتامیه چهاردهمین همایش دکترین مهدویت که در سالن پیامبر اعظم(ص) مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد، با بیان اینکه آینده بشریت به موضوع مهدویت گره‌خورده است، اظهار کرد: اگر در حوزه مهدویت به دنبال آشنایی با حقایق هستیم باید در مرحله نخست نسبت به امتی که با حضرت مهدی(عج) برای دگرگونی اقدام می‌کند آشنا شویم.
وی با اشاره به برخی از آیات قرآن کریم اضافه کرد:‌ خداوند متعال رهبران و امت ظهور را انتخاب و از ظرفیت آن‌ها برای دگرگونی جهان استفاده می‌‌کند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب با تاکید بر اینکه اصل وجود حجت و نجات‌دهنده جامعه بشریت در عالم آفرینش در همه مکاتب دینی آورده شده است، مطرح کرد: بر اساس آموزه‌های مکاتب مختلف برای امت همراه حجت نیز شرایط و ویژگی‌های لازم بیان شده است که مهم‌ترین آن‌ها اطاعت و پایداری در نصرت است.
وی خاطرنشان کرد: قوم‌های مختلف در اطاعت و پایداری در نصرت مورد آزمون قرار گرفتند اما قوم و امت آخرالزمان است که در این آزمون به پیروزی و موفقیت می‌رسد.
آیت‌الله اراکی با بیان اینکه بر اساس روایات مختلف همراهی امت ایران با ناجی آخرالزمان قطعی است، عنوان کرد: ایرانیان تشکیل‌دهنده حکومت عدل الهی خواهند بود و در آینده اسلام و تحقق اهداف مورد نظر اسلام نقش قابل توجهی خواهند داشت.
وی یادآور شد: اگر فردی به دنبال یاری ناجی آخرالزمان است و می‌خواهد همانند دیگر یاران ایشان مقابل ظلم ایستادگی کند باید اطلاعت و پایداری در نصرت را مورد توجه قرار دهد و در این راستا باید از فرمان ولی امر تبعیت کرده و نسبت به مبارزه با ظلم و ظالم پایداری داشته باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری از شناخت جنگ‌روانی و رسانه‌ای دشمنان و مبارزه با توطئه‌های آنان به‌عنوان راهکاری برای پایداری در نصرت یاد کرد و ادامه داد: اگر به دنبال یاری امام زمان(عج) هستیم باید نسبت به علوم مختلف آگاهی لازم را یافته و با توطئه‌های دشمن مقابله کنیم.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران تشکیل‌دهنده جبهه مقاومت اسلامی در منطقه بوده است، اظهار کرد: با تشکیل این جبهه مسلمانان منطقه درحال بازگشت به شرایط حقیقی خود هستند.
آیت‌الله اراکی از تلاش صهیونیسم برای اشغال کشورهای اسلامی یاد کرد و گفت: اکنون پیامبر اسلام(ص) در جبهه مقاومت همراه مسلمانان هستند و برای شکست دشمنان اسلام مسلمانان را یاری می‌کنند.
وی گسترش جبهه مقاومت را لازمه تشکیل حکومت عدل الهی و ظهور ناجی آخرالزمان دانست و تصریح کرد: اگر رویکرد انقلاب اسلامی در کشورهای مختلف دنبال شود، ظلم‌ستیزی گسترش یافته و بستر ظهور فراهم می‌شود.

 

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
پیام دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در محکومیت ترور شهید صالح الصماد
نوشتهٔ بعدی
آیت الله اراکی: ظهور امام زمان(عج) از مهمترین سنن الهی است.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance