سخنرانی آیت الله اراکی در سلسله نشست های رویش فرهنگ در مشهد

سخنرانی آیت الله اراکی در سلسله نشست های رویش فرهنگ در مشهد

دبیرکل مجمع جهانی تقریب با اشاره به اینکه جنگ نرم به مراتب خطرناک تر از جنگ سخت است، ادامه داد: جنگ نرم با همه جهان درگیر است و افراد در مرزهای جغرافیایی نمی جنگند بلکه این جنگ حمله به ارزش های دینی و نماد های شیعه ناب محمدی است که هنوز هم این مبارزه ادامه دارد.

تاریخ: پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

آیت الله اراکی در سلسله نشست های رویش فرهنگ در مشهد :
جنگ نرم به مراتب خطرناک تر از جنگ سخت است/ امروز حوزه های علمیه و دفاتر مراجع تقلید نسبت به تهدیدهای دشمنان اسلام هوشیار باشند

به گزارش خبرگزاری تقریب، آیت الله “محسن اراکی”دبیرکل مجمع جهانی تقریب، روز پنج شنبه در سلسله نشست های “رویش فرهنگ” با موضوع «استعمار در کالبد مرجع نمایان» که در سالن همایش های آستان قدس رضوی برگزار شد، با اشاره به برنامه های دشمنان برای ضربه زدن به قدرت شیعه و مقاومت اسلامی، تاکید کرد: امروز باید حوزه های علمیه و دفاتر مراجع تقلید نسبت به تهدیدهای دشمنان اسلام هوشیار باشند.
وی افزود: در هیچ جامعه اسلامی نباید به شیعه انگلیسی میدان قدرت نمایی و حضور داد زیرا این افراد به دنبال براندازی اسلام ناب محمدی هستند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: بعد از جنگ هشت ساله وقتی دشمنان اسلام نتواستند به انقلاب و نظام اسلامی شیعه ضربه وارد کنند، جنگ نرم در عرصه های مختلف به خصوص اعتقادی را آغاز کردند.
آیت الله اراکی با اشاره به اینکه جنگ نرم به مراتب خطرناک تر از جنگ سخت است، ادامه داد: جنگ نرم با همه جهان درگیر است و افراد در مرزهای جغرافیایی نمی جنگند بلکه این جنگ حمله به ارزش های دینی و نماد های شیعه ناب محمدی است که هنوز هم این مبارزه ادامه دارد.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب با بیان اینکه جنگ نرم در عرصه های اقتصادی، علمی و اخلاقی را پس از هشت سال دفاع مقدس تجربه کردیم، به مبارزه و دفاع از عقاید نظام اسلامی و شیعه اشاره کرد و افزود: اکنون در چهار جبهه اعتقادی از جمله تحریف، تشکیک، نفوذ و بدل سازی در حال مبارزه هستیم که البته برخی از این جنگ ها از آغاز اسلام ناب محمدی بوده و برخی به تازگی علیه شیعه فعال شده است.
وی درباره تحریفی که از سوی دشمنان اتفاق می افتد، اظهار کرد: دشمن با استفاده از حربه تحریف و حمله به مضامین دینی مانند توحید، نبوت، امامت و… تحریف های گسترده ای را انجام داد که تحریف در مفهوم خدا، چگونگی شناخت خدا و جدایی دین از سیاست از جمله این امور است.
آیت الله اراکی با اشاره به تلاش دشمن در جداسازی جامعه دینی از مرجعیت واقعی، تاکید کرد: دشمن به ویژه صهیونیست ها به تحریف دست زده و حوادث تاثیرگذار مانند عاشورا را در تاریخ اسلام خواب جلوه می دهند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نفوذ را جبهه دیگر دشمن در مقابل مرجعیت شیعه بیان کرد و افزود: نفوذ تنها در نمادهای سیاسی کشور مدنظر دشمن نیست بلکه نفوذ در میان نهادیی مانند حوزه علمیه، دفترمراجع و… یکی از برنامه های آنان می باشد.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب ایجاد تفرقه و نفاق را یکی از ابزارهای دشمن در این عرصه عنوان کرد و گفت: دشمن در سالهای اخیر در داخل و حتی خارج از کشور به وسیله های گوناگون قصد نفوذ در میان مراجع تقلید را داشته است که خوشبختانه با بصیرت مرجعیت در داخل کشور نتوانسته است ضربه ای وارد کند.
آیت الله اراکی یکی از توطئه های دشمنان اسلام به خصوص در ارتباط با تشیع در سال های اخیر را مرجع سازی و حمایت از کسانی که آنها را نماینده شیعیان در کشور های اروپایی بیان می کنند، دانست و افزود: از شیعیان انگلیسی یا همان آخوندهای انگلیسی که شبکه های ماهواره ای گسترده ای در اختیار دارند، حمایت میلیاردی صورت می گیرد، زیرا این شبکه ها به دنبال تفرقه در بین مسلمانان و گروه های اسلامی هستند.
وی در پایان آخرین جبهه دشمن را بدل سازی بیان کرد و توضیح داد: دشمن برای بدل سازی مقاومت اسلامی، القاعده و داعش را ایجاد کرد تا جریان اصیل انقلابی و مقاومت اسلامی شیعه را به زمین بزند و قدرت اسلام را منحرف کند و دست کم اگر نتواند به شیعه ضربه بزند به اهل سنت حمله کند و در نهایت برای تخریب چهره اسلام برنامه ریزی کند.

, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
دیدار شیخ ابراهیم طاهر باوچی از رهبران دینی نیجریه با آیت الله اراکی
نوشتهٔ بعدی
آیت الله اراکی: جنگ نرم دشمن بسیار گسترده است/ این نبرد در 4 روش دنبال می‌شود

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance