سخنرانی آیت الله اراکی پیش از خطبه های نماز جمعه اراک

سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه اراک در روز قدس

اراک- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی در حقیقت یک باند مسلح تروریستی و اشغالگر است که کاری جز کشتار مردم، ربودن اموال مردم و آواره کردن آنها ندارد.

تاریخ:  ۱۸ خرداد ۱۳۹۷

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی:
رژیم صهیونیستی یک باند مسلح تروریستی و اشغالگر است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محسن محمدی اراکی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه در مصلای اراک در جمع نمازگزاران و راهپیمایان روز جهانی قدس، ضمن بیان اینکه نابودی ظلم و فساد در جهان وعده راستین الهی است که در قرآن کریم نیز مورد اشاره قرار گرفته، اظهار داشت: در سوره اسراء عنوان شده که ما به بنی اسرائیل دو وعده دادیم، گفتیم یک بار شما به قدرت می رسید ولی فساد در جهان برپا می کنید و ما جمعی را بسیج می کنیم تا با شما مقابله کنند. اما دومین بار که به قدرت می رسید و فساد بر پا می کنید این بار بندگان ما برای همیشه ریشه فساد شما را بر می کنند و مسجد را از دست شما آزاد می کنند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: این وعده الهی است که بنابر آن همه مسلمین اطمینان دارند که روزگار ظلم رژیم غاصب اشغالگر فلسطین رو به پایان است و سرانجام مسلمانان با قبضه آهنین خود بر سر این رژیم خواهند کوبید و آن را از میان برمی دارند.

وی بیان کرد: امروز شاهد حضور پرشور مردم استان مرکزی و امت اسلامی ایران در راهپیمایی روز قدس بودیم که قابل تقدیر و سپاسگزاری است و این عزم و اراده مصمم جای تحسین دارد.

در تاریخ معاصر صحنه نبرد فلسطین بی سابقه است

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان ساخت: مساله قدس از چند بُعد قابل بررسی است، از نگاه انسانی اگر به آن بنگریم متوجه می شویم که تاریخ معاصر بشر صحنه نبرد ظالم و مظلوم در فلسطین بی سابقه بوده و ۷۰ سال است که رژیم صهیونیستی با کمک برخی مستکبران شکل گرفته و اقدامات غاصبانه این رژیم از سوی آنان مورد حمایت قرار می گیرد.

آیت الله اراکی تصریح کرد: امروز شاهد آن هستیم که بسیاری از کشورها چشم خود را بر مساله فلسطین بسته و سکوت اختیار کرده اند، این ملت مظلوم حکومت و سرزمینی داشته که در حال حاضر مورد اشغال و تجاوزگری رژیم غاصب صهیونیستی قرار گرفته و برخی کشورها هم که در گذشته در این منطقه استعمارگر بوده اند، امروز از رژیم جعلی اسرائیل حمایت می کنند که اساس و بنیان آن جنگ و خونریزی بود.

وی عنوان کرد: این تجاوزکاران طی ۷۰ سال در سرزمین فلسطین عده زیادی را کشتند و عده بسیار دیگر را بی خانمان کرده و وادار به مهاجرت اجباری از سرزمین خود کردند تا بتوانند اهداف خود را عملی سازند.

معتقدیم چیزی به نام اسرائیل اصلا وجود ندارد

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: ما معتقدیم چیزی به نام اسرائیل اصلا وجود ندارد و رژیم صهیونیستی در حقیقت یک باند مسلح تروریستی و اشغالگر است که کاری جز کشتار مردم، ربودن اموال مردم و آواره کردن آنها ندارد.

آیت الله اراکی گفت: یک دولت و حکومت زمانی رسمی و قانونی می شود که اول مرزهای مشخص، دوما حاکمیتی تثبیت شده و سوما ملتی برخوردار از هویت و تاریخ و تعریف داشته باشد، رژیم صهیونیستی هیچ یک از این شاخصه ها را ندارد.

وی افزود: رژیم صهیونیستی برای خود هیچ مرزی قائل نیست و معتقد است تا هر جا که بتواند نفوذ کند همان جا محدوده قدرت و حاکمیت آن است. به همین علت ما از حضور این رژیم در منطقه خاورمیانه احساس خطر می کنیم، چون این رژیم مرزی برای خود تعریف نکرده است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان کرد: کرانه باختری جزو منطقه ای که برای این رژیم اشغالگر از سوی سازمان ملل در نظر گرفته شده، نیست و مردم این منطقه تحت چه عنوانی باید مورد تعدی این رژیم قرار بگیرند و کشته شوند؟

رژیم صهیونیستی در خدمت اهداف و منافع غربی ها است

آیت الله اراکی خاطرنشان ساخت: این رژیم شکل گرفته تا به عنوان عامل غربی ها بتواند بر تمام کشورهای منطقه سیطره پیدا کرده و سلطه امریکا و انگلیس را بر منطقه عملیاتی سازد، انرژی را با قیمت پایین از این منطقه که قلب جهان به شمار می رود خارج کند و سایر اهداف استکباری را محقق سازد.

وی تصریح کرد: رژیم اشغالگر حتی حاکمیت تثبیت شده ای هم ندارد، چرا که این رژیم طی ۷۰ سال گذشته دائما در درون و بیرون مشغول جنگ بوده و از حکومت سیاسی دارای ثبات بی بهره است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: آمریکا رسما اعلام کرد که داعش را این کشور ایجاد کرده؛ بازوی آمریکا در ایجاد گروه تروریستی داعش نیز رژیم صهیونیستی بود و این گروه را به جان منطقه انداختند که امروز اروپا نیز در آتش این اقدام می سوزد.

آیت الله اراکی اضافه کرد: امروز تفرقه ای که در منطقه به وجود آمده به واسطه رژیم صهیونیستی است و خود اذعان دارند که چون سوریه حاضر نشده به قرارداد صلح آنها تن دهد، قصد دارند این کشور را تنبیه کنند و جنگ و ناامنی در آن به راه انداخته اند.

جامعه اسلامی همانند یک پیکر واحد است

وی در بخش دیگر سخنان خود عنوان کرد: جامعه اسلامی همانند یک پیکر واحد است و اگر عضوی از این پیکر دردمند شود، دیگران باید با آن همدلی و همدردی کنند و حق نداریم اگر عضوی از این جامعه اسلامی دچار گرفتاری شد بی تفاوت باشیم و چشم بر جنایات علیه مسلمانان ببندیم، این از تکالیف دینی و وظایف شرعی ما است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ابراز داشت: شاهد آن هستیم که برخی در دانشگاه ها و حتی حوزه ها و هیات های مذهبی، نفوذ کرده و ادعا می کنند که نباید ملت های مسلمان دیگر، برای ما مهم باشند، ما نباید اجازه دهیم این جریانات در ما نفوذ پیدا کنند. امروز تشیع انگلیسی با استفاده از ۳۸ شبکه تلویزیونی و ماهواره ای بین المللی در سطح جهان تلاش دارد اندیشه خود را نشر و بسط دهد.

آیت الله اراکی گفت: تشیع انگلیسی سعی دارد با روش های مختلف، جبهه جنگ را از مقابله با آمریکا و اسرائیل و انگلیس، به جبهه مقابله با جمهوری اسلامی تبدیل کند. این آمریکا بود که هواپیمای مسافری ایران را با ۲۹۰ سرنشین سرنگون کرد و همچنین صدام را وادار به جنگ با ایران کردند، ما شروع کننده نبرد نبودیم و از خاک خود دفاع کردیم.

باید در برابر جریان نفوذی هوشیار باشیم

وی افزود: ما باید در برابر جریان نفوذی هوشیار باشیم، رهبر معظم انقلاب تاکید دارد که در برابر نفوذ دشمن بایستیم، امروز دشمن در چند عرصه به دنبال نفوذ است و این مهم در عرصه فرهنگی و اقتصادی دنبال می شود.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان کرد: نباید اجازه دهیم افراد نفوذی دشمن در بنگاه های اقتصادی ما نفوذ کنند؛ هدف دشمن تضعیف اراده ملت است و در این مسیر از هیچگونه تبلیغاتی دریغ نمی کند.

آیت الله اراکی خاطرنشان ساخت: امروز ما از دیروز بسیار قوی تر هستیم و شرایطی که هم اکنون بر کشور ما حاکم می باشد به مراتب از دیروز بهتر است. در دوران جنگ تحمیلی ما با تحریم ها نیز روبرو بودیم و قیمت نفت ما به شدت کاهش پیدا کرد و با همین قیمت نیز نفت را از ما نمی خریدند؛ اما با توکل بر خداوند متعال و اراده و ایستادگی، سرافراز از جنگ بیرون آمدیم.

محور مقاومت در عالی ترین وضعیت خود نسبت به گذشته قرار دارد

وی تصریح کرد: بی شک امروز در نتیجه مقاومت ما، نوبت آن خواهد رسید که سلطه آمریکا نیز سرنگون شده و دست این کشور از منطقه کوتاه شود، دشمن ما در حال فروپاشی است و محور مقاومت در عالی ترین وضعیت خود نسبت به گذشته قرار گرفته است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: هم اکنون محور مقاومت از اقتدار برخوردار است و مرکز این اقتدار، ایران اسلامی است، ما امروز توانستیم دست آمریکا را از عراق و سوریه و لبنان و غزه کوتاه کنیم و جبهه مقاومت در انتخابات لبنان و عراق پیروز شد.

آیت الله اراکی اضافه کرد: بدانیم که این شرایط سخت امروز سپری می شود و نوبت ظفر نیز می آید؛ اگر صبر و مقاومت داشته باشیم پیروزی صد درصد ما تضمین خواهد شد و دشمن به شکست کامل می رسد.

منبع: خبرگزاری مهر

, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
سخنرانی آیت الله اراکی در مراسم احیای دومین شب قدر در مصلای بیت المقدس اراک
نوشتهٔ بعدی
​دیدار رئیس شورای مفتیان استان الانبار با آیت الله اراکی

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance