آیت الله اراکی: روز قدس تجلی پایداری مسلمین در حمایت از فلسطین تا آزادی قدس است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: راهپیمایی گسترده روز قدس تجلی پایداری مسلمین در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، تا دستیابی به آزادی کامل قدس شریف است.

تاریخ: 10 خرداد 1398

آیت‌الله اراکی:
روز قدس تجلی پایداری مسلمین در حمایت از فلسطین تا آزادی قدس است


آیت الله محسن اراکی ظهر جمعه در سخنرانی راهپیمایی روز جهانی قدس در مصلای اراک اظهار داشت: حضور یکپارچه مردم در راهپیمایی روز قدس امروز با زبان روزه نشانه از این است که زیر بار ظلم دشمنان از جمله آمریکا نخواهند رفت.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: امسال شاهد حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس در کشورمان و سایر کشورهای اسلامی بودیم و این حرکت نشان دهنده این است که تمامی ملت‌ها برای حمایت از فلسطین تا پیروزی کامل از اراده‌ای محکم در برابر توطئه‌های دشمنان برخوردار هستند.

وی گفت: مساله قدس یک مساله جغرافیایی خاص بوده و محدود به فلسطین نیست و داستان روز قدس داستان مقابله با استکبار جهانی است.

آیت الله اراکی تاکید کرد: حضور اقشار مردم مردم در راهپیمایی روز قدس به آمریکا اعلام کرد که امت پشت سر رهبری یکپارچه ایستاده اند و این وحدت هیچ گاه دچار شکاف نخواهد شد و تا رسیدن به پیروزی کامل ادامه دارد.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان کرد: امروز نظام سرمایه داری بر جهان حکومت می‌کند و علم و اقتصاد دنیا را در اختیار دارد و با قدرت نظامی برای تحکیم و تحقق اهداف قدرت خود از جهان استفاده می‌کند.

وی اظهار کرد: در این نظام سرمایه داری تعداد انگشت شماری از سرمایه داران خونخوار و زالوصفت تمام سرنوشت اقتصاد دنیا را تعیین می‌کنند و دلیل مبارزه آن‌ها با ملت ایران پیشتازی ایران در مقابله با جریان‌های خطرناکی از جمله صهیونیزم جنایتکار است که این تهدیدی بسیار خطرناک برای نظام سرمایه داری به شمار می‌رود.

آیت الله اراکی گفت: امروز مسئولین و رسانه ها باید این پیام را به ملت آمریکا منتقل کنند که آنچه امروز سیاستمداران آمریکا انجام می دهند خدمت به یک مشت سرمایه دار انگشت شماری است که ملت آمریکا را گروگان گرفته اند.

وی بیان کرد: امروز فقر گسترده ای در کشور آمریکا وجود دارد و در کشور هایی نظیر انگلیس و فرانسه که محور سرمایه داری هستند فقر به صورت گسترده در جریان است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: امروز رسانه ها باید از روند دفاعی در برابر آمریکا خارج شوند و به تهاجم به آمریکا و سردمداران استکبار بپردازند و امروز ایده، اندیشه و راه و روش ما به نفع ملت های دنیا و حتی ملت آمریکا است.

وی ادامه داد: امروز چرا باید آمریکا بدهکار ترین کشور باشد و با چاپ اسکناس بی پشتوانه ثروت مردم را بگیرد و این هرگز ادامه نخواهد یافت، سنت های حاکم بر جهان شکست خواهد خورد و به طور قطع یک جریان بین المللی در آستانه پیدایش است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان کرد: آنچه که امروز در ایران و محور مقاومت در حال اتفاق است، یک جریان جهانی علیه سرمایه داری ستمگر خونخواری است که تمامی ملت های جهان را آزار می دهد و شکل گیری جبهه مقاومت در فلسطین در برابر آمریکا و استکبار جهانی و سرمایه داری نمونه بارز این حرکت می باشد.

وی گفت: ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا اعلام کرده که طرفدار قدرت هایی است که طرفدار سرمایه داری هستند، باید توجه داشت تا دیروز گستاخی این حرف را نداشتند و امروز رسماً اعلام می کنند که طرفدار سرمایه داری هستیم و باید رسانه ها، دانشگاهیان، متفکران به تحلیل قضایای پشت پرده این سیاست بپردازند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار داشت: راهپیمایی امروز چند پیام در برداشت از جمله اینکه معتقد هستیم مسئولین از بطن مردم انتخاب شده اند و باید با توجه به مسئولیت خود به سفارشات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب عمل کنند.

وی ادامه داد: شرایط کشور، شرایط عادی نیست و تلاش مضاعف مسئولین برای حل مشکلات مردم نیاز است، زیرا مردم انتظار دارند که مسئولین مشکلات آنها را بشنوند. مسئولان در هر صورت باید با برنامه ریزی برای حل این مساله اقدام کنند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: پیام دوم راهپیمایی این است که مردم همواره با امام بزرگوار، رهبر انقلاب، شهدای گرانقدر و خانواده شهدا تجدید پیمان می کنند و دشمن را خسته خواهند کرد و معتقدیم که پیروزی کامل از آن ما خواهد بود.

آیت الله اراکی افزود: پیام دیگر راهپیمایی اشاره دارد که دشمنان و آمریکا بدانند ملت یکپارچه و متحد در مقابل توطئه های دشمن ایستادگی می کنند و این توطئه ها شکست خورده و بی اثر است.

———————————————

منبع: خبرگزاری مهر

, , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
حدیث تقریب| قدس سرمنشأ عزت و کرامت ماست
نوشتهٔ بعدی
پیام آیت الله اراکی به نشست بازکاوی پروژه ظالمانه تحریف امام توسط دشمن در رسانه‌های داخلی و خارجی

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance