قم| آیت‌الله اراکی: دولت به اروپایی‌ها اعتماد نکند و از برجام دست بکشد

قم| آیت‌الله اراکی: دولت به اروپایی‌ها اعتماد نکند و از برجام دست بکشد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید براینکه رزمندگان جمهوری اسلامی، برای هر گزینه‌ای که آمریکا انتخاب کند، آمادگی لازم را دارند، گفت: دولت باید با عدم اعتماد به اروپایی‌ها، از این پیمان یک‌طرفه دست بکشد.

  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ – ۱۶:۴۰

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله محسن اراکی ظهر امروز در اجتماع ضدآمریکایی حوزویان که در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم، اظهار داشت: خداوند متعال منشور چگونگی تعامل با بدعهدان را به ما ارائه کرده و بدترین موجودات جهان را بدعهدانی دانسته که به هیچ‌کدام از عهدهای خود وفادار نیستند.
وی با تأکید بر وعده خداوند در مورد پیروزی در جنگ در مقابل بدعهدان، افزود: آنان که معتقدند در جنگ توانایی شکست دادن ملت ایران را دارند، باید بدانند که این ملت بزرگ، در جنگ آزموده و پیروز شده‌اند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی سخنان پیامبر اکرم (ص) درباره ایرانیان را مورد توجه قرار داد و گفت: پیامبر خاتم (ص) همواره از ایرانیان به‌عنوان شیر بیشه نبرد یاد کرده‌اند که کلید فتح جهان به دست آن‌هاست، آنان که از تروریست‌ها پشتیبانی کرده و کشورهای پیرامون ایران را به ناامنی کشاندند، دیدند که محور مقاومت و مدافعان حرم چگونه جواب دندان‌شکن به آن‌ها دادند.
آیت‌الله اراکی با تأکید بر عدم خستگی امت حزب‌الله از شهادت فرزندان خود، تصریح کرد: رزمندگان جمهوری اسلامی، برای هر گزینه‌ای که آمریکا انتخاب کند، آمادگی لازم را دارند.
وی عنوان کرد: خداوند متعال به ما بندگان تأکید کرده که در صورت پیمان‌شکنی طرف مقابل، ما نیز باید به مقابله‌به‌مثل بپردازیم و دولت باید به این اصل توجه کرده و با عدم اعتماد به اروپایی‌ها، از این پیمان یک‌طرفه دست بکشد، چراکه اروپایی‌ها در طول تاریخ 40 ساله انقلاب اسلامی، در تمامی صحنه‌ها از قبیل تحریم‌های ظالمانه و دیگر رویدادها در مقابل ملت ایران ایستاده‌اند.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: ملت ایران با مقابله‌به‌مثل کردن نسبت به تصمیمات آمریکا، باید به آن‌ها بفهماند که ما نیازمند آن‌ها نیستیم، چراکه ایران مهد مقاومت بوده و نسل انقلاب، نسل صبر و ایستادگی است.
آیت‌الله اراکی خاطرنشان کرد: جوانان ما در دوران تحریم توانستند، به فنّاوری هسته‌ای دست پیدا کرده و در علوم مختلف مانند پزشکی و سایر علوم به موفقیت برسند، ملت ایران به برجامی که آمریکا آن را پاره کرده هیچ بهایی قائل نیستند.
وی تأکید کرد: ترامپ و اروپا گمان نکنند که از ملت ایران پیشی گرفته‌اند، چراکه این ملت ایران بود که توانست با حمایت خود از جبهه مقاومت در منطقه، مشت محکمی در دهان صهیونیست‌ها بکوبد و امروز اسرائیل در محاصره جبهه مقاومت قرار گرفته است.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی حوزه علمیه قم را گوش‌به‌فرمان و آماده اطاعت از مقام معظم رهبری دانست و ابراز کرد: حوزه علمیه از رزمنده‌های کشور می‌خواهد که توان رزمی خود را بیفزایند و موشک‌ها و برد آن‌ها را ارتقا دهند، چراکه در این صورت دشمن و پشتیبانان او از موضع خود عقب‌نشینی کرده و در مقابل عظمت ملت ایران شکست می‌خورد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

, , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
آیت الله اراکی: حوزویان دل به نصرت الهی بسته اند؛ نه برجامی که آمریکا آن را پاره کرده است/ گوش به فرمان رهبر انقلابیم
نوشتهٔ بعدی
پیام تسلیت آیت الله اراکی در پی ارتحال آیت الله اسدالله ایمانی

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance