آیت الله اراکی: رهبری قطعا با آنچه امروز در مجلس تصویب شد مخالف است

آیت الله اراکی در درس اخلاق خود در مدرسه معصومیه گفت: منطق کسانی که به CFT رای دادند در این سه عبارت خلاصه می شود: نمی توانیم، می ترسیم، تنها می مانیم؛ اما در مقابل، متقین می گویند می توانیم، نمی ترسیم، خدا با ماست. این همان گفتمان مقام معظم رهبری و منطق قرآن است.

تاریخ: یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷


آیت الله اراکی، عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین:
رهبری قطعا با آنچه امروز در مجلس تصویب شد مخالف است/ کسانی که به CFT رای ندادند اسم خود را اعلام کنند تا ملت ایران بدانند چه کسانی پای اسلام و قرآن ایستاده اند

آیت الله اراکی، در درس اخلاق خود در مدرسه علمیه معصومیه با اشاره به کسانی که در صدر اسلام از آمدن به جنگ سرباز می زدند گفت: طبق آیات قرآن، کسانی که به CFT رای دادند 3 بهانه می آورند: اولا می گویند نمی توانیم لا طاقه لنا؛ دوم اینکه می گویند می ترسیم «إِنَّما ذٰلِکُمُ الشَّیطانُ یُخَوِّفُ أَولِیاءَهُ فَلا تَخافوهُم وَخافونِ إِن کُنتُم مُؤمِنینَ» و سوم اینکه می گویند ما تنها هستم و عده دشمن خیلی زیاد است اقتصاد ما، ارز ما همه دست اوست؛ خدا در جواب می فرماید من یتق اللّه یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب. مگر شما ایمان ندارید که خدا پشتوانه شماست چرا از تنهایی می ترسید «لَا یَسْتَئْذِنُکَ الَّذِینَ یُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْأَخِرِ أَن یُجَهِدُواْ بِأَمْوَلِهِمْ وَأَنفُسِهِمْ وَاللَّهُ عَلِیمُ بالْمُتَّقِینَ»

مدرس درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم گفت: منطق کسانی که به CFT رای دادند در این سه عبارت خلاصه می شود: نمی توانیم، می ترسیم، تنها می مانیم؛ اما در مقابل، متقین می گویند می توانیم، نمی ترسیم، خدا با ماست. این همان گفتمان مقام معظم رهبری و منطق قرآن است.

عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: می گویند اگر FATF را نپذیریم پول به ما نمی دهند ما را محاصره می کنند ارز به ما نمی دهند … مگر شما بخاطر این مسائل انقلاب کردید؟! مگر روزی که ما انقلاب کردیم همه دنیا پشت سر شاه نبودند در اوج انقلاب رئیس جمهور چین به ایران آمد و قول پشتیبانی از شاه را داد ولی مردم پیروز شدند.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به آیات 44 تا 47 سوره توبه تاکید کرد: «إِنَّمَا یَسْتَئْذِنُکَ الَّذِینَ لَا یُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْأَخِرِ وَ ارْتَابَتْ قُلُوبُهُمْ فَهُمْ فِی رَیْبِهِمْ یَتَرَدَّدُونَ» کسانی که در مبانی دین و وعده های الهی شک دارند اینها هستند که از رسول خدا برای نرفتن به جهاد اذن می خواهند و بعد رسول خدا هم به اینها اذن می دهد وقتی رسول اکرم می بیند بخشی از جامعه توان کار ندارد فشار نمی آورد، بالاخره باید این جامعه را نگه داشت باید جامعه را مدیریت و رهبری کرد. اگر پیامبر اذن ندهد این بخش از جامعه مقابل رهبری خواهند ایستاد و برای جامعه مشکل ساز می شوند این شان رهبری های الهی است.

وی اضافه کرد: وقتی اواخر جنگ آمدند به امام راحل گفتند ما نمی توانیم امام فرمودند جام زهر می نوشم یعنی من با اینکار در دل موافق نیستم ولی چاره ای ندارم. اگر همان روز ما ادامه می دادیم تا صدام را خودمان ساقط کنیم امروز اکثر مشکلات منطقه اتفاق نمی افتاد ما باید از گذشته تاریخی خود عبرت بگیریم امام فرمود جام زهر را می نوشم یعنی این نیروهایی که دست ابزار من هستند و با آنها باید کارها را پیش ببرم گفته اند ما نمی توانیم درحالی که امام چندماه قبل از قطعنامه فرمود ما می توانیم؛ معنای رهبری این است که امام باید مدارا کند «أَ نُلْزِمُکُمُوها وَ أَنْتُمْ لَها کارِهُونَ» شان رهبران الهی این نیست که به پیروان خود فشار آورند وقتی می بینند پیروانشان سستی می کنند، همپای پیروان حرکت می کنند مدارا می کنند

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: من امروز از همینجا اعلام می کنم آنچه امروز در مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد این موافق با مواضع مقام معظم رهبری نبود مقام معظم رهبری قبلا اعلام موضع کرده بود. چند سال است مقام معظم رهبری می فرماید اقتصاد مقاومتی. یعنی از تحریم مالی و سیاسی دشمن نترسید اعتماد به نیروی داخلی خودتان کنید اما نتیجه این می شود که FATF و CFT را برای حل مشکلات اقتصادی تصویب می کنند! دلیلشان هم این است که اگر ما این کار را نکنیم دیگر کشورها ارتباط بانکی شان را با ما قطع می کنند خب قطع کنند مگر قرار بوده ما با اعتماد بر این و آن اقتصاد خودمان را بسازیم؟! پس اقتصاد مقاومتی چه می شود؟!

مدرس درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه عنوان کرد: مگر مراجع قم اعلام نظر نکردند! مگر حضرت آیت الله مکارم شیرازی اعلام موضع نفرمود؟ مگر حضت آیت الله نوری همدانی اعلام موضع نفرمود؟ چرا به حرف بزرگان حوزه گوش نکردید و نمی کنید؟ حال که گوش نکردید پای حرفتان بایستید.

وی افزود: من پیشنهادم این است آنها که رای به FATF ندادند اسمشان را اعلام کنند از هیچ چیز هم نترسند یقین هم داشته باشند که آینده از آن آنهاست و ملت ما از آنها قدردانی و تشکر خواهد کرد تا مردم بدانند چه کسانی در شرایط سخت پای قرآن ایستادند و چه کسانی نایستادند.

آیت الله اراکی در پایان خاطر نشان کرد: رهبری قطعا با آنچه که امروز در مجلس تصویب شد مخالف است اینکه گفته شود ما با دفتر مقام معظم رهبری تماس گرفتیم و پیام آمد که مقام معظم رهبری مخالف “بررسی” نیستند این یعنی مقام معظم رهبری آنچه را شما تحمل آن را ندارید نمی خواهد به شما تحمیل کند ولی شما وظیفه دارید برمبنای “ما می توانیم” عمل کنید. شما وظیفه دارید بر مبنای اقتصاد مقاومتی عمل کنید.

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
سخنان صریح آیت الله اراکی در انتقاد از عملکرد نمایندگان / چرا به نصیحت مراجع تقلید گوش نکردید؟
نوشتهٔ بعدی
آیت الله اراکی به قزاقستان سفر خواهد کرد

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance