سخنرانی آیت الله اراکی در نشست دفاع از مردم مظلوم یمن

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: سرزمین یمن امروز نماد مظلومیت در جهان است و ما امروز در برابر یک نظام جهانی ستمگر و خون آشام قرار داریم.


تاریخ: سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷

آیت‌الله اراکی در نشست «دفاع از مردم مظلوم یمن»:

ارزش‌های انسانی در یمن لگدمال می‌شود/ ما در برابر نظام جهانی خون‌آشام قرار داریم


به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عصر سه‌شنبه ۲۷ آذر در نشست «دفاع از مردم مظلوم یمن» که در تهران برگزار شد، با اشاره به آیات قرآن کریم درباره حمایت از مظلوم اظهار داشت: در روزی که به نام روز نفی خشونت در جامعه بشری نامیده شده، این نشست برای حمایت از مردم یمن تشکیل شده است.

وی افزود: سرزمین یمن امروز نماد مظلومیت در جهان است و ما امروز در برابر یک نظام جهانی ستمگر و خون آشام قرار داریم که با همه ابزارها به ظلم و جنایت دست می‌زند و وجدان انسان ها را به سکوت واداشته است.

آیت الله اراکی با اشاره به ویژه بودن شرایط امروز گفت: امروز از یک جهت نیروهای ستمگر پشت هم قرار دارند و از سوی دیگر مردمی که مورد ظلم و ستم قرار دارند در وهله اول از سرزمین خود دفاع می‌کنند و همچنین حق کسی را نخورده‌اند و چیزی فراتر از حق طبیعی خود هم نمی‌خواهند بلکه از شرف و وطن و انسانیت خود دفاع می‌کنند.

وی تاکید کرد: آنچه امروز لگدمال می شود ارزشهای انسانی است؛ در واقع ارزشهایی که انبیا برای آن قیام کرده‌اند.

آیت الله اراکی با اشاره به اینکه یمن سرزمین ایمان، حکمت و مقاومت است، تاکید کرد: امروز در یمن، تمام کفر علیه تمام ایمان به ستیز برخاسته است و این سرزمین مقاومت از سوی جهان استکبار مورد سختترین خشونت ها قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: ما و همه کسانی که وجدان، ایمان و ضمیری برای آنها باقی مانده است وظیفه داریم که از مردم یمن حمایت کنیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه خداوند متعال سه سنت و قانون برای ستمگران قرار داده است، اضافه کرد: نخستین سنت، سنت اخذ و امهال است که خداوند در ابتدا به ستمگران مهلت می‌دهد و سپس در مرحله آخر قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: آنچه امروز در یمن رخ می‌دهد، نشان می‌دهد که سنت امهال برای آل سعود در حال پایان بوده و سنت اخذ آغاز شده است.

آیت الله اراکی به سنت دوم اشاره کرد و گفت: سنت دوم آن است که نتیجه مقاومت، پیروزی است و ملت صابر یمن حتما پیروز خواهند شد.

آیت الله اراکی در رابطه با سنت سوم خداوند، به آیه مبارکه «ونرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین» اشاره کرد و گفت: خداوند متعال به همه نشان می‌دهد که قدرت دست اوست نه دست مستکبران و مسلما مستکبران را به دست مستضعفان سرکوب می‌کند بنابراین باید بر اساس این سنت الهی، آل سعود هم به دست مستضعفان سرکوب شوند.

وی در پایان تاکید کرد: ما احساس وظیفه می کنیم که با هرچه داریم به کمک مستضعفان یمن بشتابیم چرا که این، وظیفه هر انسانی در جهان است.

انتهای پیام/

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
هفتمین نشست «فقه حکومتی» با حضور آیت الله محسن اراکی برگزار شد.
نوشتهٔ بعدی
سخنرانی آیت الله اراکی در همایش حوزه و انقلاب اسلامی ؛ چهل سال همگامی

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance