نشست فعالان قرآنی جهان اسلام با حضور آیت الله اراکی برگزار شد

در آستانه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، نشست فعالان قرآنی جهان اسلام با حضور آیت الله اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سالن الماس هتل آزادی برگزار شد.


تاریخ: چهارشنبه  22 آبان1398

نشست فعالان قرآنی جهان اسلام با حضور آیت الله اراکی برگزار شد


به گزارش خبرگزاری تقریب، ریاست این جلسه را حجت الاسلام  و المسلمین محمدی رئیس هیأت مؤسس اتحادیه فعالان قرآنی جهان اسلام، برعهده داشت، مجاهد یوسف راوا از مالزی، عبد استار السید از سوریه، نوالحق قادری از پاکستان، حسینیه صافی از افغانستان از اعضای هیأت رئیسه این جلسه بودند.

آیت الله اراکی در این نشست تشکیل اتحادیه قرآنی را گامی بزرگ در عرصه وحدت بر شمرد و گفت: در قرآن کریم  به شتاب در امر وحدت توصیه شده است، بنابراین می توان گفت، قرآن کریم رشته پیوندی است که رحمت خدا شامل آن می شود، بنابراین این کتاب بزرگ رکنی  اساسی میان وحدت بین مسلمانان جهان است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی رئیس هیئت موسس اتحادیه فعالان قرآنی جهان اسلام در این نشست، ضمن اعلام موجودیت اتحادیه فعالان قرآنی، اظهار داشت: امت اسلام باید در مسیر خود در زمینه وحدت به قرآن تمسک جوید؛ بر اساس آیات قرآن کریم، زندگی سعادتمندانه بشر، حیات توحیدی است و دوری از قرآن موجب تفرقه می شود.

وی با بیان اینکه، امر به وحدت یک فرضیه واجب است، گفت: در قرآن کریم، از اختلاف به عنوان عذاب الهی یاد شده است، حال آنکه مسلمانان می توانند برای حفظ منافع خودشان اتحاد اسلامی را شکل بدهند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی با بیان اینکه، آیه وحدت به عنوان منشور امت واحده اسلامی دارای نکات مهمی در این زمینه است، گفت: رعایت تقوای الهی اصل و اساس وحدت است.
  
وی با اشاره به اینکه، انقلاب اسلامی نقشی کلیدی و منحصر به فرد در بیداری جهان اسلام داشته است که همگان بر آن واقف هستند؛ گفت: استکبار جهانی چشم طمع به کشورهای اسلامی دوخته است و  برای تسلط بر منافع این کشورها به هر طریقی میخواهد در بین مسلمانان تفرقه ایجاد کند، که امیدواریم با اقداماتی نظیر تشکیل اتحادیه فعالان قرآنی بتوانیم برای مقابله با اقدامات دشمن نقشی ایفا کنیم.

انتهای پیام/

, , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
نشست مجمع دانشجویان جهان اسلام برگزار شد + بیانیه پایانی نشست
نوشتهٔ بعدی
برگزاری نشست اتحادیه احزاب و فعالان‌ سیاسی جهان اسلام‌

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance