٩ دی، نماد مبارزه با جریان تحریف

٩ دی، نماد مبارزه با جریان تحریف

بسم الله الرحمن الرحیم 

به گزارش روابط عمومی دفتر حضرت آیت الله اراکی، به مناسبت سالروز قیام مردمی نهم دیماه، حضرت آیت الله اراکی به ایراد بیاناتی پرداختند:
نهم دی یادآور موضع‌گیری گسترده‌ی ملت ایران در برابر پیچیده‌ترین جریان‌های تحریف در تاریخ انقلاب اسلامی بود. «و من أظلم ممن افتری علی الله کذبا أو کذّب بآیاته أنه لا یفلح الظالمون» (انعام/ 21)، ظالم‌ترین ستم‌گران تحریف‌گران هستند؛ راه را بر همه‌ی ظلم‌ها باز می‌کنند و راه را بر ارزش‌های والا می‌بندند. در تاریخ بشری بزرگ‌ترین مانع از پیاده شدن اهداف انبیا همین خط و جریان تحریف بوده است.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه فرمودند:
آیت الله مصباح یزدی رحمه الله علیه مجاهد و مدافع حقایق اسلام یکی از برجسته ترین مبارزان با جریان تحریف و تحریف‌گران بوده است. دشمنان انقلاب و اسلام وقتی دیدند که نمی‌توانند با اسلام مبارزه کنند، تلاش کردند جنگ را به درون امت اسلامی بکشانند و از طریق جریان تحریف این برنامه و نقشه را عملیاتی کردند؛ در واقع گروه داعش یکی از تحریف‌گران اسلام ناب بودند که شهید سلیمانی و شهید المهندس از شهدای مبارزه با این خط تحریف بودند.

نماینده‌ی مجلس خبرگان رهبری در استان مرکزی افزودند: یکی دیگر از جریان‌های تحریف، تفکر و خط فکری سکولاریسم است که به جای فقه اسلامی جا زده شده است. ما از آیت الله رئیسی انتظار داریم که خطوط قرمز فقه اسلامی و فقه حکمرانی را ملاحظه کنند و گوش به حرف اقتصاد‌دان‌های سکولارها ندهند؛ هر سیاستی که بر سختی‌های مردم بیفزاید سیاست غلطی است و در واقع عبور از خط قرمز فقه حکمرانی است، هر چند که این سیاست حذف یارانه ها باشد. کم کردن رنج مردم، از بین بردن فقر مطلق و نسبی از مطالبات فقه جامعه‌داری است.

معظم‌له تاکید کردند که: دستگاه‌های فرهنگی اعم از صدا و سیما، وزارت ارشاد و فرهنگ، وزارت آموزش و پرورش باید در چارچوب فقه اسلامی از متخصصین استفاده کنند و رسانه‌ی ملی نباید به تولید کننده‌ی ناامیدی در جامعه تبدیل شود، نباید خلاف شرع در جامعه عادی‌سازی شود؛ این خلاف فرهنگ اسلامی است.

آیت الله اراکی به تجلیل از مقام والای حضرت فاطمه‌ی زهرا(س) فرمودند: نخستین شهید مبارزه با جریان تحریف وجود مبارک صدیقه‌ی طاهره سلام الله علیها بود، اگر ایثار و از جان گذشتگی ایشان در مقابل تحریف کنندگان نبود ما دیگر نمی‌توانستیم حق را از باطل تشخیص دهیم.

ایشان در انتها با بزرگداشت نام و یاد علما و شهدای مبارز با جریان تحریف و طلب رحمت و مغفرت برای آیت الله مصباح یزدی، شهید سلیمانی و شهید المهندس، از خداوند متعال مسالت کردند توفیق ایستادگی و بردباری در مقابل خط تحریف را به همه‌ی مردم ایران عطا فرماید.

٩ دیماه ١۴٠٠، مصلای قدس قم

تجدید بیعت بسیجیان قم با آرمان‌های امام خمینی (ره)

نهم دیماه ، روز حماسه

, , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
یادبود علامه فقیه آیت الله مصباح یزدی(قدس سره)
نوشتهٔ بعدی
فاطمه زهرا (سلام الله علیها) الگوی پاکی ها

پست های مرتبط

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance