آرشیو اخباراطلاعیهپیام ها و بیانیه هاجدیدترین اخبارفرهنگی - اجتماعی

پیام مکتوب آیت الله اراکی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

بسم الله الرحمن الرحیم

*إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الَّذِينَ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِهِ صَفًّا كَأَنَّهُم بُنْيَانٌ مَّرْصُوصٌ*

سلام و صلوات پروردگار عالم بر روان پاک شهدای هشت سال دفاع مقدس، همانان که عزت و شرف میهن اسلامی و انقلاب تاریخی‌مان را بیمه کردند و روحیه ظلم‌ستیزی و مجاهدت در راه خدا را در جان مردم ما، خصوصا جوانان غیور ایران اسلامی نهادینه کردند.

سلام و صلوات خدای بزرگ بر روح پرفتوح امام راحل(قدّس سرّه)، که با گفتار و رفتار حسینی خود، اصحاب کربلایی دوران را برای دفاع از کیان اسلام و قرآن انسجام بخشید و روح شجاعت و خداطلبی را در کالبدهایشان دمید.

دفاع مقدس قطعه‌ای اسرارآمیز از تاریخ انقلاب اسلامی است که از دل آن، شخصیت‌های بزرگی ساخته شدند چون سردار سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی(رضوان الله علیه) که توانست با ایمان و تجربه‌ی به دست آمده از سال‌های جنگ تحمیلی، جبهه مقاومت در برابر استکبار را در تمام منطقه رهبری کرده و رأس استکبار یعنی آمریکای جنایتکار را به استیصال و دست زدن به عمل ناجوانمردانه ترور بکشاند.

روحیه به ارث رسیده از سال‌های دفاع مقدس بود که باعث شد جوانان و نوجوانان مسلمان، با شور و شوق وصف‌ناپذیر برای دفاع از حرم‌های متبرکه اهل‌البیت(علیهم السلام) حرکت کنند و برای وصول إلی الله سر از پا نشناسند.

امروز نیز در شرایط حساسی هستیم که تنها راه پیروزی در آن، درس مجاهدتی است که شهدا در پیش روی ما قرار داده‌اند. اگر همه مسئولین و خدمتگزاران، منش جهادی شهدا را سرمشق خود قرار دهند بی‌تردید با اقتدار و سربلندی از این پیچ تاریخی بیرون خواهیم آمد.

به هیچ عنوان مجاز نیستیم که این قطعه نورانی تاریخ انقلاب را فراموش کنیم. فراموش کردن دفاع مقدس یعنی فراموش کردن مسیر عزت، مقاومت، شهادت و ولایت‌پذیری، و جامعه‌ای که این مهم را از یاد ببرد ناگزیر تن به ذلت خواهد داد.

از خداوند بزرگ مسئلت داریم، احیا کنندگان این امر عظیم را کرامت بخشیده و به همه ما توفیق شهادت در راه خود را عطا فرماید.

*و السلام علینا و علی عباد الله الصالحین*

 

محسن محمدی عراقی – ۱۳۹۹/۶/۳۱
دکمه بازگشت به بالا