کتاب «فقه نظام بانکی» به زیور طبع آراسته شد.

با استعانت از خداوند متعال و در ظل عنایات حضرت ولی‌عصر «ارواحنا فداه» کتاب “فقه نظام بانکی” به قلم حضرت آیت الله اراکی «دامت برکاته» توسط انتشارات نشر ناب ماندگار به زیور طبع آراسته شد.

«بانک» در نظام اقتصادی اسلام ماهیتی کاملاً متفاوت از بانک در نظام سرمایه‌داری دارد. بانک در نظام اقتصادی اسلام عبارت است از: «نهادی که وظیفه آن صیانت از دارایی‌های مردم و هدایت آن در جهت بهره‌برداری صحیح از آن و ارائه خدمات اقتصادی بهتر به عموم مردم است»؛ بنابر این تعریف، بانک در نظام اقتصادی اسلام، ماهیت «خدمت به مردم» دارد و نقش اصلی آن واسطه‌گری میان سرمایۀ صاحبان سرمایه و کار صاحبان کار است.  نهاد «بانک» بهترین جایگاه و وسیله‌ جهت به ‌گردش درآوردن ثروت جامعه و بکارگیری آن در فعالیت‌های اقتصادی است. در این نوشتار به انواع بانک‌ها و تبیین وظایف شش‌گانه «بانک»  ‌پرداخته شده است که  یکی از مهم‌ترین وظایف «بانک»  در نظام اسلامی، روانه‌سازی سرمایه به سمت عموم فعالان اقتصادی، بلکه عموم بهره‌برداران اقتصادی است.

موضوع : فقه نظام بانکی

ناشر: انتشارات نشر ناب ماندگار

علاقه مندان می توانند این اثر را با مراجعه به انتشارات نشر ناب ماندگار به آدرس :قم بلوار معلم میدان روح الله جنب مسجد سلماسی نشر ناب ماندگارــ و یا با شماره ذیل تماس حاصل و تهیه نمایند.
شماره تماس:  37749893 ـ025

ناشر: انتشارات نشر ناب ماندگار

تاریخ تنظیم خبر: 28 تیرماه 1400

 

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
سخنرانی| آیت‌الله اراکی: قدرت جامعه اسلامی در گرو بازگشت به هویت الهی است.
نوشتهٔ بعدی
سخنرانی| آیت‌الله اراکی: فقه متعارف برای اداره نظام کافی نیست / فقه نظام پاسخگوی نیاز جامعه است نه فقه معاصر

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance