آیت‌الله اراکی: تجربه ثابت کرده نرمش در برابر دشمن پاسخ عکس می‌دهد

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تجربه نشان داده است هرچه در مقابل دشمن از خود نرمش نشان دهیم، آن‌ها پاسخ عکس می‌دهند، یعنی به حمله بیش‌تر روی می‌آورند.


تاریخ: 8 مهر ۱۳۹۸

آیت‌الله اراکی:
تجربه ثابت کرده نرمش در برابر دشمن پاسخ عکس می‌دهد


آیت‌الله محسن اراکی، عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به سازمان ملل گفت: رئیس‌جمهور، تحلیل‌هایی دارد و بر مبنای همان، عمل خواهد کرد، امّا تجربه نشان داده است که هرچه در مقابل دشمن از خود نرمش نشان دهیم، آن‌ها پاسخ عکس می‌دهند؛ یعنی به حمله بیشتر و حق‌کشی بیشتری روی می‌آورند.

وی تصریح کرد: در دیپلماسی باید طوری عمل کرد که مقتدرانه و بازدارنده باشد و طوری نباشد که دشمن را تشویق کند که می‌تواند ما را وادار به اجابت خواسته‌های خود کند.

اراکی با بیان اینکه موضع رهبر انقلاب درباره چگونگی ارتباط با دشمنان و مخصوصاً در دیدار نخست وزیر ژاپن باید سرلوحه دولت باشد، گفت: مواضع رهبر انقلاب، در همه دنیا نشانه اقتدار شناخته شد و ملت ها احساس سربلندی کردند.

عضو مجلس خبرگان تصریح کرد: مواضع رهبر انقلاب از یک طرف مورد تحسین عقلای جهان قرار گرفت و از طرفی باعث قوّت قلب مستصعفین جهان شد. دولت ما هم باید از همین روش استفاده کند.

انتهای پیام/

———————————————–

منبع: خبرگزاری فارس

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
چاپ مجلد چهارم کتاب «فقه نظام سیاسی اسلام»
نوشتهٔ بعدی
سخنان آیت الله اراکی در جلسه ستاد اجرایی سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance