سلسله یادداشت های آیت الله اراکی: پرده برداری از توطئه های رسانه‌ای دشمن برای ایجاد تفرقه

هر انسانی که دارای وجدان آگاه باشد، بدون شک می تواند درک کند که ایران اسلامی مواضع مثبتی در قبال کشورهای مسلمان دارد.

تاریخ: شنبه 10 شهریور ۱۳۹۷

یادداشت اختصاصی آیت الله اراکی برای خبرگزاری تقریب؛
پرده برداری از توطئه های رسانه‌ای دشمن برای ایجاد تفرقه


آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه سلسله یادداشتهای خود برای خبرگزاری تقریب به موضوع گفتمان تقریب پرداخته که مشروح آن در ذیل آمده است:
این روزها درباره لزوم شکست توطئه های مذهبی در جهان اسلام، در سطح علما، نخبگان، فرهیختگان، و مهمتر از همه در سطح ملت ها، سخنان بسیاری به میان می آید.
در دوره کنونی، مساله درگیری میان شیعه و سنی سر و صدای بسیاری برپا کرده است. ما همیشه گفته ایم که پشت این سر و صداها، لابی آمریکا و صهیونیسم وجود دارد. و امروز گفته ما به شکل آشکاری ثابت شده است.
امروز نقاب توطئه گران در سوریه، عراق، یمن و بحرین کنار رفته است؛ به عنوان مثال در سوریه روشن شده است که این درگیری ها میان شیعه و سنی نیست و آنچه در این کشور رخ می دهد، هم راستا با بیداری اسلامی یا همان بهار عربی در شمال آفریقا نیست.
به روشنی از طریق اخبار روزانه مشخص می شود که آمریکا و رژیم صهیونیستی پشت پرده اقدامات تروریست ها در جای جای کشور سوریه و همچنین پشت پرده شکست تلاش ها برای پایان دادن جنگ ظالمانه علیه این کشور هستند.
خبرگزاری ها هر روز در مورد حمایت آمریکا از تروریست ها در مناطق مختلف سوریه سخن می گویند و مانند این اخبار در مورد یمن، لیبی، افغانستان و عراق نیز وجود دارد.
برای صاحبان بصیرت هیچ شکی نمی ماند که جهان اسلام در معرض عملیات تفرقه مذهبی، قومی و منطقه ای است و دشمنان در این معرکه می خواهند این جنگ جز با خوار کردن مسلمانان به پایان نرسد!
این کینه ای بسیار کهن علیه مسلمانان و حتی علیه تمام ساکنان منطقه از جمله مسیحیان است و رفتار صهیونیست ها و آمریکایی ها با مسیحیان فلسطین چنین چیزی را اثبات کرده است. پس آیا هر عاقل بابصیرتی حق دارد گمان کند که موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال مساله سوریه، یمن، عراق، بحرین و … یک موضع فرقه گرا است؟!
هر انسانی که دارای وجدان آگاه باشد، بدون شک می تواند درک کند که ایران اسلامی مواضع مثبتی در قبال کشورهای مسلمان دارد. در ابتدا نسبت به فلسطین و سپس در مورد بوسنی و هرزگوین و اکنون در مورد سوریه و یمن و … و مشخص است که رسالت ایران یاری مسلمانان و بلکه یاری مستضعفان کل جهان است.
همانگونه که ذکر شد، یک بیداری در تمام سطوح در رابطه با توطئه مذهبی و تفرقه میان شیعه و سنی ایجاد شده است، اما دشمن در رسانه ها و برنامه های مستقیم و غیر مستقیم خود از حیله و تزویر دست نمی کشد و اختلافاتی میان فرقه های مختلف ایجاد می کند.
حال در این مرحله حساس، مسلمانان چه وظیفه ای دارند؟
1- بیداری، هشیاری، بصیرت و فهم آنچه در منطقه رخ می دهد و درک مسائل پشت پرده اخبار درگیری های مذهبی.
2- درک رسالت جمهوری اسلامی ایران و بهای سنگینی که طی چهار دهه گذشته به دلیل این مواضع پرداخته است.
3- مرگ سناتور جان مک کین، بار دیگر صفحه جنایات آمریکا در منطقه را گشود. پس باید برای شناخت دشمن واقعی، به پرونده جنایات صهیونیستی-آمریکایی مراجعه کرد تا در راه اشتباه، قدم نگذاریم. زیرا کسانی وجود دارند که می خواهند با کودنی یا خباثت و یا به جهت دست نشاندگی، جمهوری اسلامی ایران را به جای آمریکا و اسرائیل، دشمن اول مسلمانان معرفی کنند.
4- پایبندی به تقوا در صدور احکام، و اینکه همه ما باید دشمن ظالم و یاور مظلوم باشیم.
«إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ»
, , ,
نوشتهٔ پیشین
سخنرانی آیت الله اراکی در دومین همایش بررسی پیامدهای عملی و نظری تشیع انگلیسی
نوشتهٔ بعدی
برنامۀ دروس آیت الله محسن اراکی در سال تحصیلی 98-97

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance