مراسم اختتامیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی برگزار شد.

مراسم اختتامیه سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی شنبه شب (25 آبان) با حضور رئیس قوه قضاییه و دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مهمانان داخلی و خارجی کنفرانس وحدت اسلامی در تهران برگزار شد.


تاریخ: شنبه 25 آبان 1398

مراسم اختتامیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی برگزار شد


به گزارش خبرگزاری تقریب، آیین اختتامیه این کنفرانس امشب با حضور بیش از 420 نفر از اندیشمندان جهان اسلام از بیش از 90 کشور جهان دقایقی پیش در سالن همایش‌های زرین هتل پارسیان آزادی در تهران برگزار شد.
 
آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی سخنانی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در این کنفرانس پرداخت و گفت: در این اجتماع بزرگ حدود هزار شرکت کننده از اقشار مختلف حضور داشتند و با شرکت در جلسات مختلف این کنفرانس، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه افزود: برگزاری چهار کمیسیون تخصصی و بیش از 20 نشست با موضوعات مرتبط با مقاومت و وحدت اسلامی بخشی از دستاوردهای این کنفرانس است.
 
وی با تاکید بر اینکه مباحث مطرح شده در این کنفرانس همانند کنفرانس‌های گذشته در عرصه اجرا نیز دنبال می‌شود، تصریح کرد: شخصیت‌های تاثیرگذار جهان اسلام در این کنفرانس حضور یافته و زمانی که به کشورهای خود باز می‌گردند می‌توانند در حوزه تقریب مذاهب اسلامی دستاوردهای بسیاری را رقم بزنند.
 
آیت الله اراکی در ادامه افزود: کنفرانس سی و سوم وحدت اسلامی یک جریان سازی گسترده بود که با همکاری مهمانان داخلی و خارج از کشر شکل گرفت تا بتوانیم به وحدت هرچه بیشتر در جهان اسلام دست یابیم و آن را گسترش دهیم.

شایان ذکر است، در ادامه این مراسم آیت‌الله “سید ابراهیم رئیسی” رئیس قوه قضاییه نیز سخنرانی کرد.
 
سخنرانی برخی از چهره‌های جهان اسلام، قرائت بیانیه پایانی، رونمایی از تابلو فرش مقاومت و رونمایی از سند جشم انداز مجمع تقریب در افق 1414 با حضور آیت الله رئیسی، از دیگر برنامه‌های آیین اختتامیه سی و سومین کنفرانس بین‌‌المللی وحدت اسلامی بود.
 
 
انتهای پیام/

, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
دیدار جمعی از علمای روسیه و حوزه بالکان با آیت‌الله اراکی
نوشتهٔ بعدی
​بیانیه آیت الله اراکی پیرامون اغتشاشات اخیر و حمایت مردم از حریم ولایت

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance