دیدار جمعی از دانشمندان و نخبگان کشور سوریه با دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب

جمعی از اندیشمندان و نخبگان کشور سوریه با دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار و پیرامون مسائلی چون ضرورت وحدت امت اسلام و قضیه فلسطین گفتگو کردند.


تاریخ: 6 مرداد ۱۳۹۸

آیت الله اراکی در دیدار اندیشمندان سوری:
سوریه دژ مستحکمی برای تمامی قضایای امت اسلام است/دنیای عرب باید در برابر توطئه ها متحد شود


به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، آیت الله اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در دیدار هیأتی از نخبگان و اساتید دانشگاهی سوریه پیروزیهای ملت سوریه در دهه گذشته را ستود و گفت: مردم سوریه اثبات کردند، تا زمانی که ملتها در مقابله با توطئه های دشمنان با هم متحد هستند، اراده آنها می تواند بالاتر از اراده مستکبرین قرار بگیرد.

وی اضافه کرد که کل جهان علیه سوریه و برای در هم شکستن نظام آن با هم متحد شدند، ملتی که گناهی جز حمایت از قضیه فلسطین ندارد، مشکل کل جهان با سوریه این است که رهبر آن می خواهد ثابت کند، این ملت تسلیم اراده استکبار نمی شود، مردم سوریه ملتی مستقل هستند که از خود اراده دارند؛ خود تصمیم می گیرند که چه کار کنند و دیگران نمی توانند به جای این ملت تصمیم بگیرند.

آیت الله اراکی اظهار کرد:رهبری سوریه را با عربستان مقایسه کنید، پادشاه عربستان سعودی به سوی ترامپ می رود و گاو شیرده آنها می شود و از آن طرف، آمریکا او و ملتش را تحقیر می کند.

دبیر کل مجمع تقریب افزود: تکفیریها فقط یک رابط برای حمله به سوریه بودند، مهاجم واقعی به سوریه کشورهایی چون آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای اروپایی هستند که امروز بر جهان حکم می رانند.

وی در ادامه اظهار داشت: سوریه پس از تقدیم تعداد زیادی شهید و شکست دادن  اراده استکبار جهانی، ظرفیت لازم برای این کار را دارد که تبدیل به مرکزی برای آزدی جهان عرب باشد.

آیت االله اراکی تأکید کرد که سوریه تبدیل به دژ مستحکمی برای تمامی قضایای امت اسلامی و از جمله مسأله فلسطین شده و امت عربی را سرفراز کرده است.

وی با بیان اینکه، تمامی جهان اسلام با زبان عربی نماز می خوانند و با رسول عربی ارتباط دارند، تأکید کرد: مصلحت جهان در این اسلام است که دنیای عرب با هم متحد شود.

دبیر کل مجمع تقریب خاطر نشان کرد:در ادبیات فارسی از پیامبر گرامی اسلام(ص) به نام شاه عرب یاد می شود و به پیروان او افتخار می کنند، خاندان رسول خدا(ص) عرب بودند و خداوند امر به محبت آنها کرده است، اعراب قطبی هستند که جهان اسلام حول محور آن می چرخد.

آیت الله اراکی در بخشی از دیدار تأکید کرد که دفاع از مسأله فلسطین، فقط یک وظیفه شرعی نیست، بلکه دفاع از ایران و منافع آن نیز هست و این یک حقیقت است که اگر دشمن بتواند قضیه فلسطین را محو کند و اراده خود را بر مردم فلسطین تحمیل کند، پس توانسته است برای همه ملتها سیطره یابد و منابع و ثروات آن را در دست بگیرد.

انتهای پیام/

, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
سخنرانی آیت الله اراکی در آیین معرفی درسنامه ” غنا و موسیقی” در مرکز تخصصی فقهی ولی امر (عج) قم
نوشتهٔ بعدی
واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به توئیت سخنگوی عرب زبان ارتش رژیم صهیونیستی

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance