سخنرانی آیت الله اراکی پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه تهران 98/3/3

آیت‌الله اراکی با اشاره به جبهه مقاومت در منطقه گفت: اگر می‌گوییم جبهه مقاومت علیه استکبار وجود دارد و اگر از مقاومت فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی حرف می‌زنیم؛ این‌جلوه‌های مقاومت در ثبات و پایداری بر پیمان اطاعت از خدا و نصرت فرمانروایان الهی نشات می‌گیرد.

تاریخ: 3 خرداد 1398

آیت‌الله اراکی:
روز قدس اعلام جهانی گسترده برای پایداری است/ اکنون دایره مقاومت جبهه ذلت را محاصره کرده است


به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در پیش خطبه نماز جمعه این هفته، گفت: مسئله پیمان از فرمانروای الهی و پیمان نصرت دین خدا در قرآن کریم دو رکن ایمان انسان‌ها محسوب می‌شود.

وی افزود: حضرت علی (ع) تجسم کامل و نماد پایداری کامل بر این پیمان است که این نماد به وسیله صبر و مقاومت حاصل می‌شود.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: مقاومت جامعه اسلامی به معنی مقاومت بر دو پیمان اطاعت و نصرت است و امروز جبهه مقاومت داریم که ۴۰ سال است پایداری خود را به اثبات رسانیده است و روز قدس یک اعلام جهانی گسترده بر پایداری به این دو پیمان است.

آیت‌الله محسن اراکی، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: در آستانه شب‌های قدر هستیم که بزرگترین و شریف‌ترین شب‌های سال است که خداوند سرنوشت مخلوفات را مقدر می‌کند و قرآن کریم نازل شده است و امیدواریم گره‌گشایی از مشکلات جامعه مسلمین در این شب‌ها مقدر شود و پیروزی ملت ایران را بر دشمنانش مقدر کند.

وی با بیان اینکه ماه رمضان ماه تمرین صبر است، افزود: صبر و مقاومت ابزار بندگان صالح خدا در دستیابی به عالی‌ترین آرزو‌ها هستند و در قرآن از صبر به عنوان عزم امور یاد می‌شود.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر اینکه تقوا نتیجه صبر است، تصریح کرد: صابران هستند که در گمراهی‌ها، راه را ازچاه تشخیص دهند و با ابزار صبر و مقاومت می‌توان به اهداف جامعه بشری دست یافت.

آیت‌الله اراکی با اشاره به اینکه حضرت علی (ع) مظهر انسان کامل و فضائل الهی است، گفت:سیره ایشان تجسم عینی صبر و مقاومت است و عالی‌ترین چهره از صبر و مقاومت شخصیت ایشان است.

وی ادامه داد: صبر و مقاومت کلید پیروزی است و اینکه صبر و ظفر دوستان قدیم هستند یک حکمت بشری نیست بلکه این موضوع سرچشمه در وحی و سنت پایدار الهی دارند.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: پیمان فرمانروای الهی و پیمان نصرت دین خدا در قرآن کریم دو رکن ایمان انسان‌ها محسوب می‌شود و حضرت علی (ع) تجسم کامل و نماد پایداری کامل بر این دو پیمان است که این نماد به وسیله صبر و مقاومت حاصل می‌شود

آیت‌الله اراکی با اشاره به جبهه مقاومت در منطقه گفت: اگر می‌گوییم جبهه مقاومت علیه استکبار وجود دارد و اگر از مقاومت فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی حرف می‌زنیم این‌ها جلوه‌های مقاومت در ثبات و پایداری بر پیمان اطاعت از خدا و نصرت فرمانروایان الهی نشات می‌گیرد.

وی تصریح کرد: مقاومت جامعه اسلامی به معنای مقاومت بر دو پیمان اطاعت و نصرت است و امروز جبهه مقاومت داریم که ۴۰ سال است پایداری خود را به اثبات رسانیده است و روز قدس یک اعلام جهانی گسترده بر پایداری به این دو پیمان است.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: پیروی از علی (ع) و خط ولایت همیشه همراه با پیروزی است چرا که نشان از مقاومت بر این دو پیمان است.

آیت‌الله اراکی با بیان اینکه امیدواریم به سرعت ثمره این پایداری را بچشیم، گفت: باید برای همه اثبات کنیم پیروزی از آن جمهوری اسلامی است و در برابر حکام عرب که نماد ذلت و خواری شدند، کشور ایران نماد عزت در برابر کافران شده است.

وی با بیان اینکه ایران جلوه کامل خود را در مردم منطقه تجلی داده است، گفت: اکنون دایره مقاومت جبهه ذلت را محاصره کرده است و این حلقه محاصره از تهران آغاز می‌شود و تا یمن ادامه پیدا می‌کند و شما در این حلقه محاصره هستید و جبهه مقاومت به پیروزی خواهد رسید.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: پیروزی از آن جبهه مقاومت اقتصادی، سیاسی و نظامی و کسانی است که بر خط ولایت و خط ثبات پیمان ثابت قدم هستند.

انتهای پیام/

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
مسئول دبیرخانه کنفرانس وحدت اسلامی طی حکمی از سوی آیت الله محسن اراکی منصوب شد.
نوشتهٔ بعدی
«آرین غلامی» با دبیر کل مجمع تقریب دیدار کرد

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance