برگزاری نشست اتحادیه احزاب و فعالان‌ سیاسی جهان اسلام‌

در آستانه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، نشست اتحادیه احزاب و فعالان سیاسی با حضور آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سالن زرین هتل آزادی برگزار شد.  


تاریخ: چهارشنبه  22 آبان1398

آیت الله اراکی: سیاست، منشا اصلی اختلافات در جامعه اسلامی است


به گزارش خبرگزاری تقریب، ریاست این‌جلسه را حجت الاسلام تقوی بر‌ عهده داشت و رامی جم و اسماء جراد از لبنان و عبد الباری عطوان از اعضای هیات رئیسه این جلسه بودند.

آیت االله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این نشست، ضمن خوش آمد گویی به میهمانان  و قدردانی از تشکیل دهندگان جلسه اظهار کرد: اساس اختلاف در جامعه اسلامی از سیاست شروع شده است، یعنی سیاست منشا اصلی اختلافات در جامعه اسلامی است، بنابراین آنچه میتواند جامعه را متحد و یکسان سازد هم سیاست است، پس اگر بتوانیم احزاب سیاسی جامعه را برای مقابله با استکبار جهانی، استقلال ملت ها، دفاع از مستضعفین عالم جمع و اصول مشترک را بین همه گرایش های سیاسی تکثیر کنیم، بزرگترین گام را در زمینه وحدت برداشته ایم.

حجت الاسلام تقوی هم در این نشست، ضمن خوش آمد‌گویی به میهمانان، به تشریح فعالیتهای مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پرداخت و گفت: وحدت مورد نیاز جهان اسلام‌ و یکی از ضروریات امت‌ است.
 
وی در ادامه با اشاره به حساسیت مسلمانان نسبت به مسأله فلسطین و قدس، اظهار کرد: فلسطین بخشی از فرهنگ دینی و تاریخی امت اسلامی و عضوی از پیکره امت اسلام است.
 
حجت الاسلام تقوی با اشاره به مشکلات موجود در جهان اسلام افزود: ما در اینجا جمع شده ایم تا ببینیم چگونه می توانیم در یک صف واحد قرار بگیریم و این مشکلات را حل کنیم؛ بنابراین باید از این فضا حداکثر استفاده را بکنیم.

وی اظهار کرد:امروز در جهان اسلام، جریانی به نام جریان مقاومت پیدا شده است که ریشه در اسلام و فرهنگ اسلامی دارد، امروز بیداری اسلامی در یمن، سوریه، لبنان و دیگر کشورهای اسلامی رشد کرده و مقاومت روز به روز در حال تقویت شدن است.

حجت الاسلام تقوی با اشاره به جنگ نرمی که دشمنان با تحریم اقتصادی علیه مسلمانان به راه انداخته اند،تصریح کرد: باید با حضور در صحنه و وحدت و یکپارچگی، دشمن را از منطقه اسلامی دور و برای همیشه مأیوس کنیم.

در ادامه فعالان جهان اسلام طی سخنانی، دیدگاهها و نظرات خود را پیرامون جدیدترین تحولات منطقه، نقش وحدت در جنگ نرم و .. مطرح کردند.

انتهای پیام/

, , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
نشست فعالان قرآنی جهان اسلام با حضور آیت الله اراکی برگزار شد
نوشتهٔ بعدی
بیانات آیت الله اراکی در افتتاحیه سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance