وزیر اوقاف سوریه با آیت الله اراکی دیدار کرد

وزیر اوقاف سوریه در دومین روز برگزاری سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامی، با آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.


تاریخ: جمعه  24 آبان 1398

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب:
معرفی و تبیین دشمن مشترک، از برکات کنفرانس بین‌المللی وحدت است


به گزارش خبرگزاری تقریب، آیت‌الله اراکی دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی، در این دیدار یادآور شد: برگزاری چنین نشست‌هایی می‌تواند ما را از اختلافات دور کرده و به وحدت نزدیک کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه ضمن تأکید بر اهمیت برگزاری کنفرانس بین‌المللی وحدت، معرفی و تبیین دشمن مشترک میان مسلمان را از برکات کنفرانس بین‌المللی وحدت برشمرد و گفت: مسلماً دستآوردهای کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، سبب رسیدن ما به هدفمان در زمینه وحدت می‌شود.

وی تصریح کرد: اقامه نماز وحدت، گفت‌وگو و تبادل نظر میان علمای کشورهای اسلامی و… از جمله فعالیت‌هایی است که می‌تواند جامعه اسلامی را به وحدت نزدیک کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه سخنان خود، وظیفه مجمع تقریب را هموار کردن راه گفت‌وگو و ارتباط میان علما و مسلمانان کشورهای اسلامی دانست و افزود: ما در مجمع تقریب مذاهب اسلامی به دنبال ایجاد صف واحد علیه استکبار جهانی هستیم.

 آیت الله اراکی همچنین در بخشی از سخنان خود، ابراز امیدواری کرد با وحدت تمام گروهها، سوریه پایگاه و قلعه اسلام معتدل باشد.

محمدعبدالستار السید؛ وزیر اوقاف سوریه نیز با ابراز خشنودی از برگزاری کنفرانس بین‌المللی وحدت و تأکید بر ضرورت وحدت، بیان داشت: بنده گزارش کاملی از این کنفرانس را به رئیس جمهور سوریه اطلاع رسانی خواهم کرد.

وی با ابراز خوشنودی از روابط خوب  ایران و سوریه افزود: کنفرانس وحدت، اثبات کرد جامعه اسلامی می‌تواند متحد شود؛ البته باید به دنبال انجام کارهای عملی نیز باشیم؛ در این کنفرانس شاهد ارتباطات بسیار خوبی بودیم و امیدواریم همچنان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
دیدار مسئولان نظام و میهمانان سی و سومین کنفرانس وحدت اسلامى‌ با رهبر معظم انقلاب
نوشتهٔ بعدی
دیدار جمعی از علمای روسیه و حوزه بالکان با آیت‌الله اراکی

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance