سخنرانی آیت الله اراکی در همایش سرداران رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در مدرسه امام کاظم (ع)

عضو خبرگان رهبری با ذکر این مطلب که عمر وهابیت به پایان رسیده است بیان کرد: امروز دیگر خبری از وهابیت فعال و متحرک نداریم. دشمن به خوبی دید که دیگر ابزار وهابیت کند شده است. بنده با اجازه از آیت الله العظمی مکارم شیرازی پایان عمر وهابیت در جهان اسلام و آغاز وحدت در جهان اسلام و همه طوایف را اعلام می کنم.


تاریخ: شنبه 19 بهمن 1398

آیت الله اراکی:
پایان عمر وهابیت و آغاز عصر وحدت جهان اسلام را اعلام می کنم


 

آیت الله اراکی امشب در همایش سرداران رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس که در مدرسه امام کاظم (ع) برگزارشد گفت: قرآن کریم بیان می کند دشمنان دین تلاش می کنند که تزویر را جایگزین دین حق کنند.

عضو خبرگان رهبری افزود: انبیا و رسل آمدند تا حکومت، حکومت خدا و فرمان نیز فرمان خدا باشد. آنچه به عنوان مانع در مقابل تداوم و این حرکت بزرگ سربر می آورده است، جریان های تزویری بودکه دین تزویر را جایگزین دین حق می کرده است و در این جایگزینی از ابزار کتمان، تحریف لفظی، تحریف معنوی و مصداقی استفاده می کرده است.

استاد حوزه علمیه اظهارکرد: در 200 ساله اخیر قدرت جهانی دیده شد که در ایجاد دین تزویر خبیث ترین توطئه ها را برجای گذاشت و آن هم استعمار پیر انگلیس بود. وهابیت از جمله این طرح های تزویری بود که برای مقابله با دین حق به وجود آمد. حربه نوینی که از سوی استعمار به کار گرفته شده حربه سخت بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآورشد: قدرت های تحریفی و قدرت های جنگ علیه حق ترجیح می دهند که از ابزار جنگ نرم استفاده کنند. آنجا که دست به ابزار سخت می برند به آن معنی است که در جنگ نرم خود را ناکام دیده اند. چیزی که در دوران اخیر مشاهده کردیم همین پدیده عجیب و نو در عرصه این جنگ بود که قدرت های استعماری علاوه بر جنگ نرمی که از آغاز انقلاب به کار می بردند به جنگ سخت نیز متوسل شدند.

وی گفت: قرآن کریم بیان می کند که بزرگترین آرزوی انبیا پیاده کرده دین خدا بوده است. وقتی موسی(ع) پس از احساس پیروزی بر فتنه سامری به درگاه خدا دعا می کند از پروردگار می خواهد که این حسنه و حاکمیت دین خودت را برای ما همیشگی و برقرار فرما. در این هنگام پاسخ می رسد که این حاکمیت حسنه برای تو نیست و متعلق به پیامبر خاتم(ص) است.

استاد خارج حوزه علمیه بیان کرد: پیروزی انقلاب به دست یک رهبر فقیه علوی آغاز دوران بازگشت ولایت به اهل بیت(ع) و پایان شب روی طولانی بود. پس از این پیروزی بزرگ عرصه جنگ نرم و سخت، بسیار شدید تر شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: در این عرصه سخت، مرجعیت بزرگوار و حوزه های علمیه هم عرصه جنگ نرم و هم در عرصه جنگ سخت پیشتاز بودند.

ایشان با تقدیر از آیت الله العظمی مکارم شیرازی اظهارکرد: این مرجع تقلید پرچمدار قهرمان عرصه مبارزه با تکفیری گری بود. یکی از موثر ترین فعالیت های دفاع در مقابل جنگ نرم تکفیری و در عصر جنگ تمام عیاری که در مقابل دین حق ایجاد شد، آیت الله العظمی مکارم شیرازی با راه اندازی یک نهضت عظیم و کلان مقابله با تکفیری گری حتی الازهر مصر را تحت تاثیر قراردهند. موضع گیری های شیخ الازهر متاثر از مکاتبات با این مرجع تقلید بود. تا جایی که شیخ الازهر بیان کرد که شیعه و سنی دو بال جهان اسلام هستند. همچنین اعلام کرد که وهابیت از جمله طوایف اسلامی نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآورشد: آنچه در جهان اسلام دیدیم جریان آغازین آن در ایران و از بیانات مقام معظم رهبری و حوزه علمیه و پرچمدار این نهضت، آیت الله العظمی مکارم شیرازی انجام شد.امروز در یک عرصه جدید به سر می بریم. هرچند رسانه ها نمی خواهند به این پیروزی بزرگ اقرار کنند.

وی گفت: اگر شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهانش در عرصه جنگ سخت پیروز شدند، جنگی دیگر و بسیار سهمگین تر در جریان بود که همان جنگ نرم بود. ما در این جنگ نرم با هدایت های مراجع عالیقدر قم و نجف به پیروزی بزرگی دست یافتیم.

استاد خارج حوزه علمیه با ذکر این مطلب که عمر وهابیت به پایان رسیده است بیان کرد: امروز دیگر خبری از وهابیت فعال و متحرک نداریم. دشمن به خوبی دید که دیگر ابزار وهابیت کند شده است. بنده با اجازه از آیت الله العظمی مکارم شیرازی پایان عمر وهابیت در جهان اسلام و آغاز وحدت در جهان اسلام و همه طوایف را اعلام می کنم.

وی افزود: پیروزی های به دست آمده در عراق پیروزی جریان علی ابن ابیطالب(ع) علیه جبهه استعمار است.

پایان خبر/

منبع: خبرگزاری حوزه

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
سفارشی تاریخی از رهبر معظم انقلاب: در دهه فجر بر سر در خانه ها پرچم جمهوری اسلامی بزنید
نوشتهٔ بعدی
پیام تسلیت آیت الله محسن اراکی در پی درگذشت حسین شیخ الاسلام

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance