پیام آیت الله اراکی در محکومیت کشتار مردم مسلمان هند

آیت الله محسن اراکی در پیامی کشتار مردم مسلمان کشور هند را محکوم کرد.


تاریخ: جمعه 16 اسفند 1398

متن پیام به شرح زیر می‌باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

کشتار مسلمانان مظلوم بدست برخی از متعصبان جاهل در هندوستان در نتیجه‌‌ اعمال سیاست های تبعیض آمیز و تفرقه افکن از سوی برخی از سیاسیون هند موجب نگرانی و تاثر شدید اینجانب و همه دلسوزان و صاحبان وجدان در جامعه اسلامی و سایر جوامع بشری شده است.

در هندوستان قرن های مدیدی اتباع ادیان و فرق گوناگون با یکدیگر زندگی مسالمت آمیزی داشته اند و همواره جامعه مسلمین هندوستان خدمات بزرگی به مردم سایر ادیان و مذاهب هندوستان تقدیم داشته اند.خدمات فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی جامعه مسلمین هند به ویژه نقش اساسی رهبران مسلمان هندوستان در آزادی هندوستان از سلطه استعمار منحوس انگلیس را تاریخ بشر از یاد نبرده و نخواهد برد.

استعمارگران انگلیسی پس از آنکه سلطه رسمی خویش را از هندوستان برچیدند، تلاش کردند با همکاری وحشیان آمریکایی و صهیونیستی بار دیگر لکن به طور پنهانی به حاکمیت خویش بر مردم هندوستان ادامه دهند و برای این هدف خبیث از عناصر نفوذی خویش در گروه های سیاسی استفاده کردند و بهترین راه را برای نفوذ خویش ایجاد تفرقه و ستیز داخلی میان اقشار جامعه هندی بویژه پیروان ادیان و مذاهب یافتند.
امروز سرویس های جاسوسی این مثلث خبیث یعنی انگلیس ، آمریکا و صهیونیسم عامل اصلی ایجاد تفرقه در جامعه هند می باشند و قانون تابعیتی که اخیراً در هند تصویب شده نیز با تحریک و پشتیبانی این مثلث خبیث انجام گرفته است و گرنه جامعه هند با همه گوناگونی های فرقه ای و دینی اش جامعه ای صلح خواه ، مسالمت گرا و آرامش طلب است.

اینجانب اولاً به سیاستمداران محترم هندوستان توصیه میکنم فریب سرویس های جاسوسی این مثلث شوم را نخورید و قانونی را که موجب تبعیض بین مردم عزیز هند بشود را ملغا کنید ، و ثانیاً به عناصر جاهل و متعصب اجازه نفوذ در بین اتباع مذاهب و ادیان گوناگون و ایجاد تفرقه و ستیز میان آنان را ندهید.
ثالثاً رهبران مسلمین و عامه مردم مسلمان هند را به حفظ وحدت و آرامش و در پیش گرفتن راه های سنجیده برای احقاق حق مسلمین توصیه اکید می کنم.

از خدای متعال برای جامعه هند بویژه جامعه مسلمین هند سعادت و عزت و سربلندی را مسالت دارم.

والسلام علی عباد الله الصالحین

محسن اراکی
۱۶ اسفند ۱۳۹۸

انتهای پیام/ 

, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
پیام تسلیت آیت الله محسن اراکی در پی درگذشت حسین شیخ الاسلام
نوشتهٔ بعدی
مراسم یادبودمجازی مرحوم حسین شیخ‌الاسلام از سوی آیت الله محسن اراکی برگزار می گردد.

پست های مرتبط

فهرست
TelegramBehanceInstagramBehance